Magazin Haberleri

Sezen Aksu’dan Kadınlara Destek

Yaptığı bir çok yardımlarla , yardım kuruluşlarına verdiği destekleriyle bilinen başarılı sanatçı Sezen Aksu Kadın ve kız çocukları için yeni bir proje içinde yer alıyor.

Sabancı Vakfı’nın düzenlediği 8’inci Filantropi Semineri’nde kadın haklarına dikkat çekmek isteyen sezen aksu kendi yazdığı Kız Leyla adlı şarkısını Sertap Erener tarafından seslendirilecek.

Sertap Erener Tarafından Seslendirilecek olan Kız Leyla Adlı şarkını sözleri şöyle ;

KIZ LEYLA
Kiminin kocası kiminin amcası
En sevdikleri yani sözün kısası
Aldılar sıcacık uykularından
Attılar dere yataklarına gece yarısı
*
Ne kıyanlar bildi ne kıyılanlar
Erkek yasası
*
Kalk doğur kendini, kadirsin
Kadınsın, kızımsın, annemsin
Ne çok sütün vardı oysa
Dünyayı kin mi emzirsin
*
Kız Leyla ayağa kalk hemen
Kalk çabuk, topla kırıklarını
Kız Leyla pusuya yat hemen
Bi daha vurmasınlar kız çocuklarını
*
Kimi yol ağzında damladı bıçaktan
Kimi dostane bi sohbet sırası
Can giderken kul elinden
Yüzümüze tükürdü son nefesi

Önümüzdeki yaz, gelirinin Kadın Haklarıyla mücadele eden yardım kuruluşlarına bağışlayacagını sölediği konserlerle gündeme gelecek olan Sezen Aksu aynı zamanda yeni albüm çalışmalarına da başlamış durumda.

Sevgilinize Yeniyıl Hediyeleri

VadidekiZambaK NeT Dünyası

Yılbaşı Gelenekleri

BREZİLYA

Brezilya yılbaşı geleneklerine göre Brezilya’lılar, yeni gelen yılın ilk gününde, mutlaka mercimek ile hazırlanmış yemekler tüketiyorlar. Bunun nedeni de yılbaşı inançlarına göre mercimeğin, bolluk, ve bereketi simgelemesinden kaynaklanıyor.

ALMANYA

Geleneksel bir kek türü olan üzümlü kekin, yılbaşı günü Alman’lar tarafından tüketildiğini görüyoruz. Bununla birlikte, Almanya’nın ilginç yılbaşı geleneklerinden bir diğeri de, mutlaka yemek öncesinde, sofra başında, aile bireylerinin, birbirlerine yılbaşı hediyelerini vermeleri…

İSPANYA

Her bir kişinin, yediği 12 adet üzümden söz etmemiz gerekiyor. Yılın 12 ayının her birini simgeleyen bir üzüm, 00:00′da yenilmeye başlanıyor; saatler 00:01 olmadan 12 adet üzümün tüketilmesi gerekiyor. Bu durum, İspanyolların yeni yıla girerken içlerinden geçen yılbaşı dileğinin gerçek olacağını işaret ediyor.

DANİMARKA

Danimarka yılbaşı geleneklerinin başında yılbaşı ağacının arkasına saklanan cüceler yer alıyor. Bu cücelerin, ağacın ruhunu temsil ettiğine inanılıyor.

FRANSA

bir şömine etrafına bırakılan çocuk ayakkabıları yer alıyor. Bu ayakkabıların içlerinin yeni yıl ile birlikte hediye ile dolacağı düşünülüyor. Yılbaşı geleneklerinden bir diğeri de, yine Fransa’da, yılbaşı sofrasının baş köşesine konulan, yılbaşı ağacı gövdesi şeklindeki yılbaşı pastası…

İSVEÇ

hazırlanan yılbaşı pastasının içerisine badem saklanıyor. O badem kimin tabağına giderse; ve o kişi bekar ise, onun, yeni gelen yıl ile birlikte evleneceğine inanılıyor. İsveç gelenekleri arasında, babaların, eve noel baba kılığında gelmeleri de yer alıyor.

AVUSTRALYA

Avustralya’nın ilginç yılbaşı gelenekleri arasında kötü ruhları kovmak var. Bunun için gürültü yapabilecekleri ne varsa, yılbaşı gecesi onunla gürültü yapıyorlar.

HİNDİSTAN

süslenen yılbaşı ağaçları, çam ağacı değil de, muz ağacı, ya da mango ağacı oluyor. Bununla birlikte, yılbaşı inançlarına göre, yılbaşı gecesi uyurken baş ucuna kutsal bir şey koyanın gelen yılı ona bereket; ve mutluluk getiriyor.

JAPONYA
Japonya’nın yılbaşı inançlarına göre ise, 31 Aralık gecesi, tam 00:00′da kilise’de çanlar çalınıyor; ve kahkaha atılıyor. Bunun nedeni, kötü ruhların kovulmak istenmesi…

Gençlik İksiri

Suyu hayatınızın ortasına yerleştirin

Her gün düzenli olarak 8-12 bardak su içmeye başlarsanız, birkaç ay içerisinde cildinizin iyi yöndeki değişimini fark edebilirsiniz. Cildinizdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümü azalır ve daha nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Bol su tüketimi hücrelerin beslenmesini ve toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar.

Selenyum içeren besinler tüketin

Selenyum serbest radikal hasarından cilt hücrelerini korumaya yardımcı olabilecek bir eser mineraldir. Ayrıca, cilt kanseri önlenmesinde rol oynayabilir. Selenyum içeren morina, pisi, somon, ton balığı ve pişmiş sığır eti, hafif hindi eti, istiridye, sardalye, kepekli makarna tüketirseniz bu ihtiyacınızı doğal yollarla karşılayabilirsiniz.

Koenzim Q10

CoQ10 vücutta doğal olarak oluşan, güçlü bir antioksidandır; ancak yaşlanma ile birlikte azalır. CoQ10 serbest radikallerin yol açtığı hasarlara karşı cildi ve diğer vücut hücrelerini korumasının yanı sıra enerji üretimini de destekler. CoQ10 içeren kremler kırışıklıkları azaltarak yaşlanma belirtilerini iyileştirir. Balık (somon, ton balığı vb.) kümes hayvanlarının karaciğer gibi organ etleri ve kepekli tahıllar CoQ10 bakımından zengindir.

Sağlıklı hücreler için antioksidan

Antioksidanlar serbest radikallerin hücrelere yapılan zarar görmesini önlemek veya yavaşlatmak işlevini taşır. Antioksidanlar kırışıklık oluşumunu ve ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltır. Çilek, domates, kayısı, pancar, kabak, ıspanak, mandalina, biber, fasulye gibi gıdalar ve özellikle renkli meyve ve sebzeler doğal antioksidanlar bakımından oldukça zengindir.

Cilt onarımı için A vitamini kullanın

Kuru, pul pul bir deriye sahip olmak istemiyorsanız, portakal, havuç gibi meyveleri sadece yiyerek değil; cildinize de sürerek kırışıklık ve yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeler, yumurta ve düşük yağlı sütler de A vitamini içerir.

C vitaminiyle güneşin zararlı etkilerinden korunun

C vitamini cildi güneşten korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda, kolajen ve elastin gibi deri-sıkılaştırıcı lifleri tahrip eden radikallarin neden olduğu hasarın geri döndürülmesinde yardımcı olur. Kırmızı biber, turunçgiller, kivi, brokoli, papaya ve Brüksel lahanası en iyi C vitamini kaynaklarıdır.

Yeşil çay için

Yeşil çay doğanın bize sunduğu en faydalı ürünlerinden biridir. İltihabı ve DNA hasarını durdurmak için iyi bir yardımcıdır.

E vitamini bağışıklığınızı güçlendirir

E vitamini cildinize güneşin verdiği hasarı engelleme konusunda önemli bir yardımcıdır; aynı zamanda bağışıklığınızı güçlendirir. E vitamini küçük miktarlarda bitkisel yağlar, fındık, tohumlar, zeytin, ıspanak, kuşkonmaz, zeytin ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunur.

Esansiyel yağ asitleri içeren besinleri tüketin

Omega-3 ve omega-6 gibi esansiyel yağ asitleri cildinizi nemlendirerek leke oluşumunu engeller ve cildin doğal yağ bariyerini üretmesine yardımcı olur. Cildinizin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Somon, sardalye, uskumru, zeytin, kanola yağları, ceviz

Ebru Gündeş’ten Yeni Albüm

Zor günleri geride bıraktıktan sonra uzun süredir ortalarda gözükmeyen ünlü sanatçı Ebru Gündeşi sessizliğini yeni çıkaracağı albümle bozmaya hazırlanıyor.

ÇIKIŞ PARÇASI SİNAN AKÇIL’A AİT

Gündeş’in yeni çıkaracağı albümle hayranlarını sevindirecek. ‘Söylemezsem olmaz’ isimli programa canlı bağlantı yapan Sinan Akçıl, Gündeş’in yeni albümündeki çıkış parçasının kendine ait olduğunu açıkladı. Akçıl şunları söyledi, “Ebru Gündeş’in önümüzdeki günlerde albümü çıkacak. Çıkış şarkısı bana ait. Şarkının adı da “Bir Devir Bitti” İnşallah Ebru’nun güzel sesinden dinleyeceğiz.. Ebru Gündeş’le çalışmalarımız sürüyor. Şarkının sözleri de şöyle;

İŞTE O ŞARKI

Bir devir bitti kabul
edelim / Niye bunu
görmezden gelelim /
Hadi söyle biz de bilelim
/ Beni sana kim
unutturuyor / Ben alıştım
zaten sanma ödüm
kopuyor / Ve böyle
gittikçe duygum aşktan
kopuyor / Sana kim
aşk satıyor / Alırsan
al, seversen sev benim
yerime / Sana hediye…

Genç kalmanın formülü

“Gençlik iksiri formülü nedir?” diye düşünürsek bunun cevabı; spor düzenli ve sağlıklı beslenmedir. Özellikle spor sırasında mutluluk hormonu salınımı artar. Bazı araştırmalarda ise çikolata yenirken salgılanan hormon ile spor yapılırken ortaya çıkan hormonun aynı olduğu görülmüştür.

Spor yaptıktan sonra iyi bir uyku çekmenin de yaşlanmayı geciktirdiği görülmektedir. Düzenli bir uyku için erken kalkmak gün içinde durmadan hareketli bir yaşam sürdürmek ve en önemlisi gece belli bir saatten sonra elektronik aletlerden uzak durmak gerekir.

Ayrıca içinizdeki çocuk bol bol gülüp hemen affetmeyi bilmeli. Yani sağlıklı kalabilmek için affetmeyi öğrenmeliyiz.

Genç kalmak için beslenmedeki püf noktalar

– Günlük 4- 5 porsiyon civarında meyve ve sebze tüketmeye çalışın. Taze tüketmenizi öneririz.

– Yemeklerinizdeki yağ miktarını düşürün bir avucu geçmeyecek şekilde badem ceviz ve fındık tüketebilirsiniz.

– Günde 2-3 litre su tüketmeye çalışın.

– Haftanın 3 günü balık yemeye gayret edin.

– Tahıl ürünlerinin doğala en yakın olanını tüketin rafine gıdalardan uzak durun.
Genç kalabilmenin sırrı bu organlara iyi bakmaktan geçiyor:

Kalp: Aşk ile seks gençliğin iksiridir. Sağlıklı beslenmenin dışında düzenli bir cinsel hayat kalp sağlınız için gereklidir. Aynı şekilde günde 1 kadeh içilen kırmızı şarap da damarlarınız için önemlidir. Aşk ve seks stresin olumsuz etkilerini sıfırlar. Çağımızın hastalığını tanımlarken stresi hep anlatıyoruz. Stres kanın pıhtılaşmasına dolayısıyla da kalp krizine yol açan adrenalin hormonunun yüksek seviyede salgılanmasını sağlar. Bu yüzden mutlu çiftler az stresli uzun ömürlü olurlar.

Kemikler: Spor yaparken kuvvetlendirici egzersizler iskeleti güçlendirir. Çünkü kemiklerimiz 40’lı yaşlardan itibaren her yıl yüzde 1 menopoz ile yüzde 6’lar civarında azalır. Erken önlem ileride kemiklerimizin sağlamlığı için önemlidir.

Dizler: Vücudumuzdaki en hareketli bölgemizdir. Neredeyse onlar kadar fazla çalışan bir organ yoktur. Yaşlandığınızda bile merdivenleri rahat çıkmak istiyorsanız şimdiden onlara özen göstermelisiniz. Hareketsiz kalmak dizlerimizi dinlendirmez aksine daha fazla yorar.

Omurga: Bel ağrısını çekmeyen insan nerdeyse yok gibidir. Zaten yapılan araştırmalarda insanların yüzde 80’nin hayatları boyunca en az bir kez bu ağrıyı çektiğidir. Bu ağrıların çoğunluğu zamanla geçse bile sorunlarla uğraşmamız uzun sürebiliyor. Böyle durumda olan kişiler için pilates birebirdir.

Böbrekler: Bitkisel ürünler vücudumuzda detoks etkisi yaratır. Özellikle böbrekler vücudumuzun arıtma tesisleridir. Üre ve atıkları kandan süzerekidrar ile birlikte vücut dışına atılmasını sağlarlar.

Karaciğer: Yağ protein ve şeker metabolizmasını düzenlemek kandaki şeker miktarını ayarlamak vücuda su üretmek ve daha pek çok görevini yerine getirebilmek için karaciğer 24 saat boyunca durmadan çalışır. Bu sistem aksamaya başladığı andan itibaren iltihaplanma ve siroz gibi rahatsızlıklar meydana gelir.

Genç kalmanın sırrı vücuda spor ve sağlıklı beslenme ile bakmaktır. Bunun dışında büyük bir kısmı psikolojiktir. Psikolojik olarak genç kalabilmek çocuk ruhunuzu kaybetmemekten geçiyor.

dünyanın en pahalı elbisesi

11 272x300 İşte dünyanın en pahalı elbisesi!

Özel davetlerde en şık kadın olmak isteyip pişti olmaktan korkuyorsanız, bu elbise tam size göre! Dünyanın en pahalı elbisesinin yaratıcısı İngiliz moda tasarımcısı Debbie Wingham, eserini Ukrayna Moda Haftası’nda moda severlerin beğenisine sundu.

50 adet siyah ve beyaz elmas kullanılarak pırlantalar bezenerek dikilen elbisenin fiyatı 5,6 milyon dolar (10 milyon TL). 10 milyon TL’yi bastırarak dünyanın en şık kadını olma ünvanına sahip olabilirsiniz. Kimileri elbisenin gerçekten çok güzel olduğunu düşünürken; kimileriyse göz alıcı elmasların böyle bir elbise üzerinde heba edildiğini düşünüyor. 13 kilogram ağırlığındaki elbise tam altı ayda dikildi.

Tasarımcının müşterileri arasında Kate Winslet, Hilary Swank, Amy Smart, Katherine Jenkins, Rebecca Ferguson ve Dita Von Teese bulunuyor.

Bahçe Süsleri

 

 

Resimlerdeki Gibi Değişik Tasarımlarla Bahçe dekorasyonları ile Sizde Bahçenizi Güzelleştirebilirsiniz….

Bahçe Süslemeleri hakkında sitemizden bilgi Alabilirsiniz

 

 

www.vadidekizambak.net

 

 

 

Doğal Makyaj Temizleyici

En çok dikkat etmemiz gereken, en hassas ve fazla özen isteyen cildimize hak ettiği değeri veremiyor aksine bilinçsiz bile olsa onu yıpratmak için fazlasıyla çaba sarf ediyoruz. Cildimizi kimyasallarla dolu birbirinden farklı makyaj malzemeleri ile önce güzelleştiriyor ardından dikkatli bir şekilde temizlemediğimiz için yıpratıyor, zarar veriyoruz.
Makyaj yapmak her kadının hakkıdır ancak sonrasında dikkatli bir şekilde makyaj kalıntılarından kurtulmayı ihmal etmemek gerekir. Artık makyaj temizlemek için onlarca farklı ürün bulunuyor piyasada ancak evde kendiniz doğallığından şüphe etmeyeceğiniz bir makyaj temizleyici hazırlamak istemez misiniz? Her evde bulunabilen malzemeler ile hazırlayacağınız makyaj temizleyici ile cildinize hak ettiği değeri vermeye bugünden başlayın.
Malzeme listemiz şöyle…
Cilt için faydası tartışılmaz olan salatalık, lavanta yağı, yağlı süt, badem yağı, süzme bal
Şimdi bu malzemeleri hangi ölçüde nasıl karıştıracağız ona bakalım. Salatalığı yıkayın ve kurulayın. Rendeleyip temiz bir kaseye suyunu sıkın. 3 damla lavanta yağını, 1 çay bardağı yağlı sütü, 1 tatlı kaşığı badem yağını ve 1 çay kaşığı süzme balı salatalık suyunun içine ilave edip iyice karıştırın.
Karışımımızı buzdolabında saklamayı sakın ihmal etmeyin içine süt koyduğumuz için bozulabilir. Bu şekilde tam bir hafta boyunca sağlıklı bir şekilde koruyup, makyaj temizliğinde kullanabilirsiniz.
Birde elmalı makyaj temizleme tarifi verelim.
1 elma, 1 tatlı kaşığı elma yağı, 400 gr süt.
Elmayı yıkayın ve soymadan rendeleyin ve süt ile birleştirin tahta kaşıkla karıştırarak pişirin. El blendırıyla iyice ezin ve süzgeçten geçirin. Son olarak 1 tatlı kaşığı elma yağını ilave edin ve küçük bir kavanozda saklayın. Bu karışımı da yine buzdolabında muhafaza etmenizde fayda vardır. Makyaj temizleme ihtiyacınız olduğu zaman rahatlıkla bu iki doğal ürünü kullanabilirsiniz.

Cam Mutfak Masası Modelleri