Mercedes, Michael Schumacher’in devam edip etmeme yönünde kararını vermeden önce herhangi başka bir pilotu göz önüne almayacak.

Mark Webber’in Red Bull ile anlaşmasını yenilemesinin ardından Mercedes, Lewis Hamilton’ın potansiyel seçenekleri arasında güç kazandı ama Alman takım, öncelikle Schumacher’i bekleyecek.

Takım Patronu Ross Brawn, Britanya GP öncesindeki açıklamasında Schumacher ile ilgili durumda yaz tatili sonu itibari ile bir gelişme yaşanmasını istediğini ifade etmişti. Brawn şimdi, Schumacher ile görüşmeler son ermeden başka bir pilotu düşünmeyeceklerini belirtti.

Brawn: “Ne kadar uzun sürerse, ne pahasına olursa olsun Michael’a odaklanıyoruz. Ardından nerede olduğumuzu göreceğiz”

Yedi dünya şampiyonluğu bulunan Schumacher, üç senelik ayrılığın ardından 2010’da Mercedes ile spora dönmüş ve o süreçte bu sene, Avrupa GP’de ilk defa podyuma çıkmıştı.

Schumacher’in bu sene çok defa araç arızası nedeniyle potansiyel puanlardan olmasına rağmen Brawn, Alman pilotun F1’den hâlâ keyif aldığına inanıyor.

Schumacher’in devam etmeyeceği konusunda Brawn: “Henüz bunu görüşmedik ama keyif alıyor ve eğer keyif alıyorsa, neden olmasın?”

Brawn, pilotunun kararını beklemekten memnun olduğunu söylese de konuyu yakın zamanda çözmek istediğini de ekledi.

Brawn: “Bir noktada ‘Hadi şu görüşmeyi yapalım. Çünkü işler bazen zaman alabiliyor ve bu görüşmeyi yapmamız gerek. Gelecek planları için bir sonuca varmalı’ demek kaçınılmaz”

“Ama bir karar için herhangi bir son tarihimiz veya kritik noktamız yok. Karar doğru olmalı. En önemlisi bu.”

“Ortak bir karar olacak. Zaman uygun olduğunda oturup, her şeyi gözden geçireceğiz ve sonuca varacağız diye düşünüyorum. Michael’ı tanıdığım kadarıyla bu, mantıklı ve doğru bir karar olacaktır; tabi tutkuların etkisinde. Çünkü yaptığı şeyden keyif alıyor.”

Schumacher’in devam etmemesi halinde Mercedes, ya paraya kıyıp Lewis Hamilton’ı düşünecek ya da genç pilotlardan Paul di Resta veya Nico Hulkenberg’i değerlendirecek.Mercedes: "Ne Olursa Olsun Schumacher'in Kararını Bekleyeceğiz"

Sizde hemen vadidekizambak.net ile sohbet dünyasındaki en eğlenceli sohbetler etmek için vadinin en güzel chat sunucusu olan vadideki zambak sohbet odalarına buyrun hemen tıklayın. Sohbetteki yernizi hemen alıp doyasıya muhabbet içinde chat yapmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz. acele edin ne duruyorsunuz 🙂
images (21)