FaL

Savaş Arabası Kartı

Kartın tanımı: Soylu biri olduğu anlaşılan genç bir savaşçı, iki sfenksin sürdüğü bir arabayı sürüyor. Sağ elindeki asa, otoriteyi ve iradeyi sembolize ediyor. Arabanın önündeki sembol ise, pozitif ve negatif güçlerin birliğini ifade ediyor. Arabayı çeken sfenksler iki renktir. Beyaz olanı merhameti, siyah olanı ise, gerçek ama katı bir adaleti simgeliyorlar. Astrolojik yönden bu kart, Yengeç burcuna karşıttır. Dişi özellikli ve hava karakterlidir.

Kehanet anlamı: Sanatsal konularda başarı. Yardım, tedbir ve mücadele. Parasal doyum ve rakiplerin atlatılması. Eş seçimi, intikam, sıkıntı ve rahat bir yolculuk. Ün ve başarının kişisel çabayla kazanılması. Tüm zorlukları yenme, kulaktan duyulan iyi bir haber.

images (28)

Strength – Kuvvet Kartı

Bu kart, Waite destesinde, bu sırada yer alır. Diğer destelerde, 11. sıradadır ama anlam aynıdır. Kartta başının üzerinde, ölümsüzlüğün sembolü olan 8 sayısını taşıyan bir kadın görülür, bir aslanın ağzını kapatmaya çalışmaktadır. Aslanın başından beline kadar sarılı bir çelenk vardır, bu sembol, sınırsız güçleri dahi yenebilen arzuların birliğini simgeler. Bu anlam, tüm engellerin yok olması ve her tür karşıt etkinin ezilmesi şeklindedir. Astrolojik yönden, Terazi burcuna karşıttır. Erkek özellikli ve hava karakterlidir.

Kehanet anlamı: Kendini disipline sokmak, kuvvet ve dayanma gücü. Enerji, manevi güçlerin kullanımı ve maddi güçlerin önüne geçilmesi. Hareket, cesaret ve aşk nefreti. Yüksek ideallerin dünyevi ihtirasları aşması. Cömertlik ve ahlaki zafer. Şartların ve yaşamın üstünlüğü. Doğrunun güçlü olduğu inancı ve cesaretli olma. Düşünsel güç.

Ters anlamı: Maddi düşüncenin, manevi düşüncelere üstün gelişi. Zalimlik ve gücün kötü kullanımı. Uyuşmazlık ve düşünce ayrılıkları. Bazı yorumculara göre, bu kartın ters anlamı yoktur, çünkü kuvvet her zaman güçlüdür.
images (28)

tarot kartları – deli kartı

Dağlık bir yörede, genç bir adam, uçuruma doğru yürüyor. Önündeki uçurumu görmezlikten gelen bu genç adamın omzunda ucunda bir dağarcık asılı olan bir sopa vardır. Sol elinde ise, özgürlüğü sembolize eden bir gül bulunur. Deli, Tarot’un en önemli kartlarındandır. Yeni doğmuş bir çocuk gibidir, dünyaya saf, masum ve habersiz olarak gelmiştir, hâlâ şuursuzdur. Peşinde koştuğu kelebeğin izinde, ahdini arar. Deney için gereksinmelerini, toplumun her alanında ve düzeyinde bulmaya çalışır. Ama alışılmışlığın dışındadır. O, bir avaredir, düzenli ve organize yaşamın dışına çıkar, gider. Kendi yolunda giderken, kuralları ve tabuları dinlemez. Çılgınca hareket eder ve dehasının kaynağını da yanında taşır. Başlarda, kabul edilmez ve sevilmezken, sonradan toplumu bütünleyen bir hale dönüşür. Deli, yeni başlangıçtan n, yeni dönüşümlerin, yeni yaşamların müjdecisidir. Öğrenmek isteyen bir çocuk gibi, tehlikenin her türüne âdeta koşarak gider. Tarot’un Joker’i Enkarnasyon sezgileri ile, umutla kelebeğini kovalar durur. Sezgi gücü sayesinde, gizemli boyutlara rehberlik eder. Ruhsal olarak, coşkulu, neşeli ve keyiflidir. Zorluklan, problemleri, ikilemleri ancak ima yolu ile ortaya koyar. Henüz bütünleşmediği için, eylemlerinden sorumlu değildir. Yaşam yolunun dışında bulunmayı sever, yaşamın içine kelebeğinin sayesinde girer. Deneyimleri ve yanlıştan, ikilemler halindedir. Hatalarının, kendisini esarete düşüreceğini düşünerek, daima ileriye doğru koşar. Yanında yani, dağarcığının içinde hep anılarını taşır ve onları hep ileri sürer.Böylece kaybettiklerini yeniden kazanacağını sanır. İlkel bir saflık ve masumiyettedir. Elindeki çiçek, bir diğer anlamda, ruhudur, bu şekilde ilahiliğin bir parçası onun hep yanındadır. Sezgisi ile, bu ilahi ışık birleştiğinde ileriye dönük yargılan güçlenir ve kesinleşir. Deli, ters konumda bilinen Joker kartının fonksiyonunu görür yani her şeyin, her kavramın, her düşüncenin yerine kullanılır. Önceleri, tüm kaosların ve anarşilerin savunucusu ve lideridir ama uyandıktan sonra, bunun böyle olmaması gerektiğini anlar, sadece deney kazanmıştır.

Kehanet anlamı: Beklenmeyen olaylar ve etkileri gösterir, bu durumda eldeki güç kullanılmalıdır. Yaşamsal önem taşıyan bir seçim. Dikkatsizlik, kaygısızlık, kader çarkının yeni bir aşaması, yolculuklar ve israf.

Ters anlamı: Yanlış seçim, ihmal, bozulma ve dağılma, gelişmenin engellenmesi, zorlayıcı olaylar ve önemsenmeyen olayların ana problemler haline gelmesi.

images (21)

fal

Aklindan bi sayi tut ama sakin asagi bakma !.

Tuttun mu ?
… ……….
………
……..
…….
……..
….
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Ne cikarsa dogru yorum yapacaksin.Lütfen dürüst oL !

1.Tatlisin
2.Sinir bozucusun
3.Çok güzelsin
4.Temiz kalplisin
5.En degerlimsin
6.Kurban oLurum sana
7.iyi birisin
8.Komiksin
9.Kardeşimsin
10.Hayatimin anlamisin
11.Giciksin
12.Seni seviyorum♥
13.Kankamsın
14.Çekicisin
15.Tanımıyorum

images (21)

Su Falı

herkezin bakamıyacağı çok zor ve geniş bilgili bir fal çeşitidir.Su falı günümüzde herkezin dilinde gezen ama bir çok kişinin doğru baktığını sanıp yanlış bakılan faldır.

Su falı nasıl bakılır?

Su falı bir bardak su içerisinde bir kalem bulundurarak bakılır.Su falı bakabilmek için sessiz bir ortam gereklidir.Kişi dikkatini suya vererek sizlere daha aydınlatıcı bilgiler verebilmektedir.Su falı bakılan ortam birazcık karanlık ortam olmalıdır.Su falı diğer fallara göre farklı bir fal olması genelleme üstüne değilde,3 konu üzerine bakılır.Diğer fallarda genelleme yapılırken su falında genelleme yapılmamaktadır.Çoğu kişiler su falına direk bakarlar.Su falına gerçekten bakabilen kişiler günde 2 veya 3 su falı harici bakamamaktadır.Bunun nedeni su falının kişi üzerinde bıraktığı büyük ağırlıktır.

 

Su falı bakan kişiler,yerler:

Su falını herkez bakamamaktadır.Su falı bakabilmesi için kişide bazı özellikjlerin bulunması gerekmektedir.Bu özellikler aşşağıdaki gibidir;

Su falı bakabilicek kişi içerisindeki bütün kötülüklerden kurtulmalıdır.

Su falı bakacak kişi hayatında doğal birisi olmalıdır.

Su falı bakacak olan kişi doğa enerjisini içerisinde toplamalıdır.

Yukarıda yazdığımız özellikleri bulunduran kişiler rahat ve güzel bir şekilde su falı bakabilmektedir.Kişide bulunun özellikler su falı bakabilmesi için çok önemlidir.Su falını ruhani güçleri olan kişilerin bakabildiği ve herkezin su falı bakamadığı bilinmektedir.

images (21)

El Falı

Ders 1: Hangi parmak uzun?

Gelelim karşınızdaki hanıma “ne olduğunu” anlatmaya Önce sol elini, avuç içi size dönecek şekilde tutun. Ortadaki parmak kaderi temsil eder. Yüzük parmak sanat ve talihi… Serçe parmağı bilimi ve hesap – kitap işlerini… işaret parmağı ise her türlü maddi hırsı temsil eder. Elin sahibi kişi hakkında artık ufak tefek fikir sahibi olmaya başlayabiliriz.

Orta parmağa nispeten, en uzun parmak hangisi?.. Eğer işaret parmağı, yüzük parmağından daha uzunsa, elini tuttuğunuz hanımefendi pozitif değerlere manevi değerlerden daha fazla önem veriyor demektir. Yani, elin sahibi kişi için para, şan ve şereften daha önemlidir. Eğer ki, yüzük parmağı işaret parmağından daha uzunsa tam tersi… Elin sahibi kişi manevi değerlere önem veriyor, parayı ikinci plana alıyor…

Ders 2: Eldeki çizgiler

Şimdi mevzuyu biraz daha derinleştirebilir… Ve elin sahibi kişi hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebiliriz. Bir elin ayasında temel çizgiler vardır. Bunlar: Hayat, akıl ve kalp çizgileridir. Bunun yanı sıra, her elde olmayan kader ve şöhret çizgileri de vardır. Gelin bu çizgilere biraz daha yakından bakalım…

Hayat çizgisi, adı üzerinde… Hayatınızın uzunluğunu, sağlık ve canlılığını temsil eder. Baş parmağın altından başlar ve bileğe dek uzanır. Akıl çizgisi ise zekâyı, yaratıcı ve mantıksal yapıyı temsil eder. Hayat çizgisinin hemen üstünden başlar ve elin ortasına doğru yatay olarak uzanır. Tanrı size akıl çizgisi kısa kişilerin falına bakmaktan korusun…

Kalp çizgisi, elin sahibinin sevmeye ve sevilmeye ne kadar yatkın olduğunu gösterir. Belki de sizin için en önemli çizgi budur. Usta bir göz, bu çizginin içinde hayal kırıklıklarını, karşılıksız kalmış aşkları ve daha neleri görebilir. Eldeki iki yatay çizginin üstte olanıdır. Orta parmağın altından başlar ve küçük parmağın altından avucun dışına doğru uzanır.

Ders 3: Ender rastlanan çizgiler

Bazı çizgiler ise her elde bulunmaz. Ya da görmesi maharet ister. Mesela kader çizgisi… Başarıyı temsil eder ve parasal anlamda nereye geldiğini gösterir. Avucun ortasından, bileğe yakın bir yerden başlar ve orta parmağın dibine kadar uzanır.

Şöhret çizgisi ise mutluluk ve kişisel başarının göstergesidir. Avucun muhtelif yerlerinde görülebilir. Ama çoğunlukla elin aşağı kısmında, başparmağa zıt tarafta başlar ve dikey olarak yüzük parmağının aşağısına doğru, kader çizgisine paralel bir biçimde çıkar. Bir elde görülebilecek çizgilerin başlıcaları bunlar. Ama siz, elin sahibine yapacağınız yatırıma göre yeni çizgiler icat edip, hem elin sahibinin hem de kendinizin geleceğini şekillendirebilirsiniz.

“Eğer bir şeyin gerçekliği kesin değilse, bu konuyla ilgili söyleceğiniz yalanlar suç oluşturmaz” diyoruz. Yani el falına bakarken yaratıcılığınızı kullanın. Ne de olsa fal yalan, dünya yalan

images (21)

fal nedir , kac cesit fal vardır?

Fal nedir ,Kaç çeşit fal vardır ,Fal nasıl bakılır vs gibi merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtını aşağıdaki makalede bulacaksınız.Günümüzde Fal popülerliğini kaybetmemiş bir şekilde eğlence aracı olarak kullanılır.Fal ile ilgili söylenen bir söz vardır. ” Fala inanma Falsızda Kalma” oldukça doğru söylenen bir sözdür. Fal nasıl sizin hakkınızda birtakım şeyler söylüyor ve nasıl bakılıyor. Hiç düşüdünüz mü ?

İnsanların hepsi hayatlarının bazı kısımlarını çok merak eder. O zamanlara özel dönemler ismi verilir. İnsanlar acaba o zamanda ben ne olacağım, nasıl olacağım ? Acaba bir şekilde gelecekte ne olacak öğrenebilirmiyim diye soru sorarlar kendilerine.

Falın birçok değişik türü vardır. Dünya genelikde 1000 den fazla fal çeşiti olduğu söyleniyor. Herşeye rağmen bir insanın geleceği belli ortam ve metotlara göre görülebilir. Bakılan bütün falların amacı ortaktır, aynıdır. Faldaki amaç geleceğin görülmesidir. Bazı fallarda üst seviyede mistik ve akut yöntem gereklidir. Bu yeteneklere doğuştan olan algılama yeteneğe denilebilir.

Fal Çeşitleri Nelerdir

El Falı
Kahve Falı
İskambil Falı
Domino Falı
Renk Falı
Sayı Falı
İsim Falı
Çizgi Falı
Zar Falı
Tarot Falı
Zar Falı
Bakla Falı
Ağaç Falı

images (21)

İskambil Falına Nasıl Bakılır ?

Öncelikle falına bakılan kişi erkekse kupa kralı, bayansa sinek kızı belirleyici karttır.
ilişki açılımı yapıyorsak aşağıda anlatılanların aynısı uygulanır.
fakat ilişki açılımı değilse belirleyici kartla işlem yapılır diğerinin önemi yoktur.
(mesela ilişki açılımı yapmak istemeyen başka bir konuda niyeti olan bir bayansa sadece sinek kızı ile işlem yapılır, erkekse kupa kralıyla )

falımıza geçelim…

52 lik deste alıyoruz.
kupa kralı ve sinek kızını çıkartıyoruz
bu ikisi bi kenarda duracak
geri kalan kartları karıştırıyoruz
desteyi önce sol elle 3e bölelim. üstteki üç kartı açıp yorumlayalım

daha sonra önce ortadaki,sonra sol ve sağ olarak desteyi toplayalım.
topladıktan sonra karıştırmıyoruz
önce kupa kralı ile desteyi kesip
kupa kralının ön yüzünde kalan 3 kart ve arkasında kalan 1 kartı yorumlayalım
şimdi desteyi karıştıralım

sinek kızı ile desteyi keselim
sinek kızının ön yüzündeki 3 kartı ve arkasındaki 1 kartı yorumlayalım

artık kupa kralı ve sinek kızını destenin içine katarak tekrar karıştırabiliriz.

kartları 5 er 5 er ayırmaya başlayacağız. kupa kralı ve sinek kızını arıyoruz.
kupa kralı ve sinek kızını gördüğümüz 5 kartı yorumlayalım

sonraki işlemde kişinin adı önemli. kişinin adının harf adedi kadar ( mesela AYTEN ) desteden
5 kartı soldan sağa doğru yan yana koyuyoruz. diğer kartları da bu 5 kartın üstüne sırayla diziyoruz.
kartlar bitince sol baştaki A harfindeki kartları sırasıyla Y harfinin üstüne Y harfindeki kartları T harfinin üstüne , Tden E ye , Eden N ye sırasıyla koyarak tüm kartları N harfinde sıralamış olduk

aşağıya doğru sıralı duran kartlardan 1 üstten 1 alttan çiftli çiftli açalım.
Aynı çıkan kartları ayıralım farklı çıkanlar önemli değil.

kartları hiç karıştırmadan 3 tur tekrarlayalım bu işlemi.

elimizde kalan kartları serelim. üzerlerine diğer kartlardan birer kart koyup yorumlayalım.

eğer ilişki açılımı yapıyorsak buna ek olarak
falına bakılan kişinin kendisi, niyet ettiği kişi ve bu 2 sinin geleceği için birer kart seçilip onlarda yorumlanır.

daha sağlıklı bir fal olması için her yorum kağıda yazılmalıdır. aksi halde atlanılan bir ayrıntı olabilir. tüm yorumlar uygun şekilde son olarak derlenir.

Sizde hemen vadidekizambak.net ile sohbet dünyasındaki en eğlenceli sohbetler etmek için vadinin en güzel chat sunucusu olan vadideki zambak sohbet odalarına buyrun hemen tıklayın. Sohbetteki yernizi hemen alıp doyasıya muhabbet içinde chat yapmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz. acele edin ne duruyorsunuz 🙂
images (21)

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarota kanmayacak bir kadın tanıyor musunuz? Birazdan profesyonel Tarot falcısı olacak, gelecekten haberler vereceksiniz…

Kadınlar, o kadının sadece iş arkadaşınız olduğunu, kayınvalideniz hakkında olumsuz düşünmediğinizi ve bu ay mali bir dar boğazdan geçtiğinizi söylediğinizde size inanmazlar, inanmış gibi görünseler de kadınlar hep bir şeylere içten içe inanmazlar.

Erkeklerin doğruluğu üzerinde düşünmeye zaman harcamadıkları birçok durum, kadınlar için uzun sağlama saatleri anlamına gelir. Yıllardır ondan başka kadınla beraber olmadığınızı bildiği halde defalarca sorgulanması gereken konular vardır: “Acaba beni seviyor mu?”, “Başka kadın var mı?”… Tüm bu sorulan içtenlikle cevaplasınız da, baştan sona bir tiyatro oyunu sahneye koysanız da kadınlar için sonuç değişmez; inanmazlar… Ama kadınlar tarota inanır.

Hayatlarının tüm gizli cevaplarının 78’lik bir kağıt destesinde gizli olduğuna dair paranoyak bir inanç taşırlar… Kadınların neye inanacağı konusunda bir tasarrufta bulunmak mümkün olmasa da küçük bir Truva numarası tüm oyunu erkeğin lehine çevirebilir: Tarot öğrenmek. Daha doğrusu kadınlar tarafından Tarot falına bakmayı bilen mistik adam, “Bay Gaip”ten hoş seda almak.Endişeye mahal yok; tarot bakmayı öğretmiyoruz. Sadece kadınların tarot bildiğinizi sanması için bilmeniz gereken her şeyi öğretiyoruz. Size sadece yirmi milyonu gözden çıkarıp bir Tarot destesi satın almak ve hayal gücünüzü çalıştırmak kalıyor.

Birinci Ders: Teori

Tarot falı iki aynı kart destesinin birleşimden oluşan özel Tarot destesiyle bakılır. 78 karttan oluşan bu deste: Küçük Arkana ve Büyük Arkana… Tarot kartlarının kökeni tam olarak bilinmemekte olup, o an karşınızda bulunan kadını Tarot’un kaynağıyla ilgili mistik yalanlarınıza karşı korunmasız kılar. İçinde Babil, Mezopotamya, Uzaylılar, antik uygarlıklar gibi kelimeler geçen cümleler kurmanızda fayda vardır. Bu arada Tarot kartları para, asa gibi kendi içinde çeşitli gruplara ayrılır ve hepsi yine kendi arasında tıpkı iskambil desteleri gibi “iküT’den “as”a kadar hiyerarşik olarak sıralanır. Ve Tarot bakma gayretindeki insanlar bu sembollerin açılımdaki pozisyonuna göre kartı yorumlar. Fakat Boxer bu gereksiz bilgi yükünün altına sizi sokmayacaktır, merak etmeyin.

İkinci Ders: Açılım

Yol, aşıklar ve çapraz isimli çok meşhur fal bakma yönteminin varlığının bilinmesine karşın biz size tamamen sizin kendi icadınız olan ve “Babil Açılımı” ismi vereceğiniz bir yöntemi öneriyoruz. Böylesi herkes için daha sağlıklı olacak.

Peki nasıl bir şey bu Babil açılımı?

Önce hanımefendiyi karşınıza oturtun. Gözlerini kapatıp bir dilek tutmasını isteyin. Gözlerini açtığı an, Tarot kartlarının arasından rastgele bir kartı çekip önüne koyun ve bu senin dileğin deyin. Tekrar gözlerini kapatmasını isteyin. Bu kez başına gelmesinden en çok korktuğu anı düşünmesini isteyin. Gözünü açtığı anda bir kart çekip “Bu senin kâbusun” diyerek önüne koyun. Üçüncü kez gözlerini kapatmasını rica edip bu kez bilmeyi çok istediği bir sorunun cevabını içinden sormasını isteyin. Gözlerini açtığında “bu senin geleceğinin anahtarı” deyin. Sonra bu kartları bir artı işareti oluşturacak şekilde dizin. Ve teker teker kartları açıp yorumlamaya başlayın.

Yorumlama konusunda tamamen özgürsünüz. Kendinizi havaya sokun. Ve “Bu kart ters çıkmış, ancak bu açılımda kartın ters olmasının önemi yok. Asıl önemlisi arka plandaki rengin koyuluğu / açıklığı…” gibi garip söz öbekleriyle söze girip uçun. Çok sıkıştığınız durumlarda “Bu kartın çok derin bir anlamı var. Kabuslar görüyorsun sen. Bazen de sürekli uyumak istiyorsun. Bu kart senin rüyalarında gördüklerini işaret ediyor” deyip kıza etkisinde kaldığı rüyaları anlattırın.

Böylece bilinçaltıyla ilgili bilgilere ulaşıp bu rüyalar üzerinden fala devam edersiniz. İleri gitmekte çekinmeyin. Suçlaym. En yakın kız arkadaşının aslında onu kıskandığını muhakkakak söyleyin. “Bir kız var, bu senin çok yakın arkadaşın. Beraber çok eğleniyorsunuz. Ama sen onun gözlerindeki gri ışığı bir keresinde gördün. Ona dikkat et, sahip olduklarını çekemiyor. Yakında bu kötü niyeti çıplak gözle göreceksin” gibi…

Olmaz ya, eğer karşınızdaki kıza baktığınız fal gerçeğe uygun düşmedi ve kız siz ne derseniz “Hayır, öyle değil” gibi cevaplan arka arkaya sıraladı. Ne yapacaksınız? Hemen “Sen kartlara dokunduğun için böyle oldu. Tarot kartları sahibinin enerjisini alır. Yeni bir deste almam gerekiyor artık” deyip olayı noktalayın.

Sizde hemen vadidekizambak.net ile sohbet dünyasındaki en eğlenceli sohbetler etmek için vadinin en güzel chat sunucusu olan vadideki zambak sohbet odalarına buyrun hemen tıklayın. Sohbetteki yernizi hemen alıp doyasıya muhabbet içinde chat yapmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz. acele edin ne duruyorsunuz 🙂
images (21)

Çay Falı Nedir? Ve Nasıl Bakılır?

Çay falı yeni yeniortaya çıkartılmış ve ondan yola çıkılarak bulunmuş bir fal yöntemidir. Günümüzde birçok insan tarafından bilinmeyen ve anlaşılması biraz zor olmasından dolayı tercihedilmeyen bir fal yöntemi olarak kalmıştır. Yapılışı genel olarak kahve falına benzer. Kahve falındaki tenzenler burada çay yaprakları yerine konulur ve fal bunlara göre bakılır. Falı yapmak için öncelikle sıcak ve demlenmiş bir çay hazırlanır. Çaydanlığın kesinlikle süzgeçli olmaması gerekir. Çünkü çayın içine düşecek olan yapraklar fal için çok önemlidir. Çay hazırlandıktan sonra bir çay bardağına doldurulmalıdır. Çay falı 2 farklı süreçte incelenmeye başlanır. Birinci sürecimiz çayı doldurduğumuz anda çay içerisinde yüzden çay yapraklarının rengi ile alakalıdır. Eğer ki çayın içerisindeki yapraklar kahverengi ise bu 3 vakte işaret eder. Siyah ise köyü sonuçlara işaret eder ve fala devam edilir. Çay 2 dakika içerisinde bitirilir ve hemen ters çevrilir. Yaklaşık 1 – 2 dakika beklendikten sonra çay tekrardan çevrilip fal bakılmaya başlanır. Dipte olan çay yaprakları ve oluşturduğu şekiller hayal gücünüz ile birleştirilip yorumlanır. Daha sonra bardağın üst kısımlarında kalan yaprakların rengi, şekli ve oluşturdukları bütünlüklere bakılır. Bunlarda yorumlandıktan sonra açık bir şekilde lavaboda su ile çay bardağı yıkanır. Çay falı bakılan bardakta kesinlikle o bardakta ikinci bir çay içmeyiniz.

Sizde hemen vadidekizambak.net ile sohbet dünyasındaki en eğlenceli sohbetler etmek için vadinin en güzel chat sunucusu olan vadideki zambak sohbet odalarına buyrun hemen tıklayın. Sohbetteki yernizi hemen alıp doyasıya muhabbet içinde chat yapmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz. acele edin ne duruyorsunuz 🙂
images (21)