Dünyadan Haberler

Tebrikler mezunları! Dünya Look Out!

Tebrikler mezunları! Dünya Look Out!
Ileri sonraki adım atıyor herkes, bu ilkokuldan olup olmadığını olursa olsun, orta okul, lise, kolej veya grad okula Bizim içten tebrikler. Yılın bu zamanında, herkes hemen hemen bir mezun bireyin hayatında tek ya da bu şekilde dokundu. Bu hayat hedef daha yolculuk hakkında daha fazla olduğunu, ve bu idealini kapsayacak orada klişeler bir ordu var olduğu doğrudur. Genellikle bu gerçekleşme uzanmaktadır gez yararı olduğunu, bu yüzden mezunları için tavsiye hileler torbaya bu ideali sokmak, ve ne olursa olsun hayat size atar ne sürüş keyfini hatırlamak için çalışmaktır.

Mezun, ve sonraki meydan ileriye taşımak gibi, hem iyi hem kötü, konuşmalar ve tavsiye ile rahatsız olacaktır. ParaChat, biz bir teknoloji şirketi olan ve olma eğilimi Apple ucubeler. Gibi, biz de Steve Jobs ‘rezil 2005 başlama konuşmasında hatırlattı Stanford Üniversitesi Palo Alto, CA, yılın bu zamanında. Eğer aşina değilseniz, bir fırsat almak lütfen transkript okumak veya video izlemek . Eğer aşina değilseniz, belki tekrar zevk için bir dakikanızı ayırın.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez işgücü girenlerin için, ana akım medyayı istila ekonomik toparlanma bir anlamda. Dow yüksek bir her-zaman ulaştı, ve işsizlik oranı 2008 yılından bu yana en düşük seviyelerinde olduğu. Özgeçmişlerini çekim ve iş açar peşinde iken, bu pembe sayılar doğru gerçek durumu tasvir olmadığını görebilirsiniz. Yani iyi takipçiliği şanslar ve kalbini ve hayallerini takip zaman, gerisi kendiliğinden gelir.

Moms tüm Anneler günün kutlu olsun!

Biz büyük bir Anneler Günü hafta sonu vardı umut! Hepimiz ortak bir şey olduğunu fark zaman yılın bu güzel zamanı geldi. Bize her biri bizim anne geldi (iyi, Mühendislik belki Edgar, orangutan anneler de saymak sürece)! O dünya barışı getirmek için yeterli olmamalı? Gerçekten biz çok farklı anneler geldiğini fark eder mi? Tamam, belki de bir dünya barış hareketinin içine yılın annemin özel gün bükmek için adil değil. Ya da belki sadece olması gerektiği budur. Günün sonunda, bir zamanlar kutlayan tüm bitti, çiçekler tatlılar yemiş, solmuş ve spor salonuna gitmek değil suçluluk yeterince geri sürünüyor, biz hala dünya barışı gerekir. Biz düelloya koydu ettik. Anneler, önümüzdeki yıl bizi dünya barışı getirecek, ya da biz sizin özel gün koyuyoruz.

Tabii, Anneler Günü ruh dünyasına getirdiği harika kişiye özel bir haraç ödemek olduğunu ve bugün inanılmaz kişinin sizi kaldırdı. Ama gerçekten döndürmek asla hediye için anne teşekkür etmek ne yaptın? Bu yıl anne için gerçekten inanılmaz bir şey olsaydı, bu konuda bize Twitter @ ParaChat # IStyledMyMom ile.

Teknoloji: Yahoo! Mail Tarayıcı Bağımlılık ve Bitly Potansiyel Uzlaşma

Size bizim aracılığıyla bildirmek gibi Facebook ve Twitter beslemeleri, periferal sizin ParaChat hizmet ile ilgili olabilir bu hafta ortaya çıkan bazı teknoloji güvenlik sorunları vardır. Bu güvenlik ParaChat hizmetleri ile ilgili sorunlar, ancak ParaChat müşteri ve kullanıcıları etkileyebilecek sorunlar DEĞİLDİR unutmayın. Biz sadece kendi haber ve bilgi kaynaklarını inceledi ederken bu hikayeler rastlamak yoktu durumda döngü içinde tutuyor.

İlk olarak, Yahoo! Mail açıkladı güvenli posta hizmeti sunmak için kendi yeteneği acımasızca web tarayıcı teknolojisi ile ilgili olduğunu kendi blogunda 8 Mayıs’ta. Web tarayıcı geliştiricilerin kendi güvenliğini ve işlevselliğini artırmak için sık güncellemeler serbest olarak, kullanıcıların tam fonksiyonel Yahoo! Mail ileriye istiyorsanız güncel web tarayıcı uygulamaları tutmak gerekir. Biz daha anlaşamadı. Bugüne kadar web tarayıcıları devam edin!

Sonra, ParaChat odasına doğrudan trafik kullanabilir, veya ParaChat penceresinde kısaltılmış linkler, göndermek için Bitly.com bağlantı kısaltma servisi açıkladı onlar “Bitly kullanıcı kimlik potansiyel uzlaşma olduğu öğrenilen 8 Mayıs’ta kendi blogu . ” Onlar için hesabınıza Bitly.com giriş tavsiye “, API anahtarı ve OAuth belirteci değiştirmek şifrenizi sıfırlamak ve Facebook ve Twitter hesapları yeniden.” Şimdi bunu, beklemek yok.

Müşteri ve Kullanıcı Yardımı Kaynakları Hatırlatma ParaChat

Biz ParaChat deneyimi mümkün olan en iyi olduğundan emin olmak için çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Yardıma ihtiyacı bir müşteri iseniz, en istemi yanıt için bir destek bileti açmak için ParaChat Müşteri Alanına giriş yapınız. Eğer bir kullanıcı iseniz, biz de tavsiye bir destek bileti açarak hızlı yanıt için. Zaten yapmadıysanız Kullanıcılar böylece bir destek bileti açmak için bir destek hesabı için kayıt olmanız gerekmektedir. Tam bir destek bilet geçmişi gelecekte incelenmek üzere muhafaza edilir ve olay e-posta sistemi blokları sizin bilet durumunu izlemek için giriş veya yanıtları filtreler, çünkü bu kesinlikle değer. Kendi kendine yardım için, bizim ziyaret ediniz Knowledgebase’ı ve Dokümantasyon de.

Odak Özelliği ParaChat: Log-in Paneli’nde Chat Client Type Selector

Istemci türü seçici – Biz hiçbir diğer sohbet hizmeti sağladığı kullanıcılara şey sunuyoruz. Eğer ParaChat log-in paneli karşılaştığınızda, bir Java, Flash ve doğrudan kullanıcı adı giriş alanının altında HTML / Mobil seçimi görmek. Seçim sizin! Sadece size en uygun teknolojiyi seçmek ve bu istemci. Ile ParaChat bağlanmak Daha fazla bilgi …

Sohbet tutmak ve gelecek hafta görüşürüz!

ParaChat Ekibi

images (21)

hepimiz kardeŞiz

Karşı evde doğsaydım ‘Hristiyan’ olacaktım,
arka evde bir ‘Yahudi’ olarak doğacaktım,
sağ yanımızdaki evlerden birinde dünyaya gelsem ‘Ermeni’ olacaktım,
sol yanımızdaki evlerden birinde doğsaydım ‘Sünni’ olacaktım..
kader bu ya;
küçücük bir evde ‘Alevi’ olarak can buldum..
işte böyle güzel bir memleketin evlatlarıyız biz,
kalp kalbe,
el ele yaşıyoruz,
kardeşiz biz..

nerede ve hangi kimlikte doğacağımız elimizde değil ama ‘İnsan’ olmak elimizde…”

Sizde hemen vadidekizambak.net ile sohbet dünyasındaki en eğlenceli sohbetler etmek için vadinin en güzel chat sunucusu olan vadideki zambak sohbet odalarına buyrun hemen tıklayın. Sohbetteki yernizi hemen alıp doyasıya muhabbet içinde chat yapmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz. acele edin ne duruyorsunuz 🙂
images (21)

At Etinin Sorumlusu Ortaya Çıktı!

Kanada’nın, arasında Avrupa ülkelerinin de bulunduğu birçok ülkeye at Eti ihraç ettiği ortaya çıktı.

Kanada Federal Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kanada Gıda Kontrol Ajansı verilerine göre, ülkenin muhtelif bölgelerinde bulunan ve sadece at kesimi yapılan federal lisansa sahip dört mezbahada, 2011’de 89 bin 348 at kesimi gerçekleştirildi.

EN BÜYÜK MÜŞTERİLERİ BELÇİKA, Fransa VE İSVİÇRE

Verilere göre, kesilen atlardan elde edilen etlerin 300 tonu iç piyasada tüketilirken, 13 bin 489 ton at Eti de Avrupa ilkelerine ihraç edildi. Kanada’nın at Eti ihracatında Avrupa ülkelerinden sonraki en önemli müşterisi ise Japonya oldu. Kanada’nın at Eti satışında Avrupa’daki en büyük alıcıları ise Belçika, Fransa ve İsviçre. Bakanlık verilerine göre Kanada, at Eti ihracatından 60 milyon Kanada doları gelir elde etti.

20 YILDIR LOKANTA VE MARKETLERDE

Öte yandan Avrupa ülkelerinde skandala neden olan at etinin, Kanada’da 20 yılı aşkın süredir et lokantalarında kullanıldığı açıklandı. Özellikle Quebec eyaletindeki birçok lokantada kebap ve et yemeklerinde kullanılan at Eti, marketlerde de açıkça satılıyor.

Ülkenin kalabalık şehirlerindeki bazı lokantaların ise hayvan hakları savunucularının eylemleri yüzünden menülerinden at etini ya kaldırdıkları ya da gizledikleri belirtiliyor.

“AT ETİ SKANDALI İNSAN SAĞLIĞI İÇİN RİSKLİDİR”

Bu arada hayvan hakları savunucusu Kanada Atları Koruma Koalisyonu adına açıklama yapan Sinikka Crosland ise atların insanların et ihtiyacı için yetiştirilen hayvanlar olmadığını ve at etinin de insan sağlığı için risk taşıdığını savundu.

”At Eti insan sağlığı için risklidir” diyen Crosland, merak edip tadına bakmak isteyenlerin de yemeden önce risklerini iyi araştırıp yemelerini salık verdi. Ülkede at mezbahası olmasına rağmen, hiçbir atın kesilmek üzere yetiştirilmediğini ileri süren Crosland, atlara iltihaplanmayı önlemek ve romatizma, damla, lumbago ve siyatik ağrıları için verilen fenilbutazonun, insanlar için tehlikeli olduğunu kaydetti.

Türkiyenin bir numaralı sohbet sunucusu olan www.vadidekizambak.net Sohbet, Muhabbet, Chat, mirc, irc, web, dostluk, arkadaşlık www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:Filistin’de Üçüncü İntifada Olasılığı

Filistinli tutuklu Arafat Ceradat’ın İsrail cezaevinde ölmesi, Ortadoğu’da tansiyonu yeniden tırmandırdı. İsrail, Filistin bölgelerinde üçüncü bir intifadanın başlamasından endişe ediyor.
İsrail ve Filistinli yetkililer tarafından hazırlanan otopsi raporuna göre, geçen cumartesi günü İsrail’deki bir cezaevinde ölen 30 yaşındaki Filistinli Arafat Ceradat’ın iki kaburga kemiği kırıktı. Peki bu, işkence ya da kötü muamelenin bir sonucu muydu? İsrail tarafına göre, bunun yanıtı ‘hayır’. İsrailli yetkililer, doktorlar kalp krizi geçiren Ceradat’ı hayata döndürmeye çalışırken Ceradat’ın iki kaburga kemiği kırıldığını öne sürüyor. Ancak Filistinliler için bu açıklama inandırıcı değil. Filistinliler, tutuklunun ağır iç kanama geçirdiğini, bunun da işkencenin bir sonucu olduğunu savunuyor.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Ben Dor da işkence iddialarını reddediyor. Lior Ben Dor “Biz tutuklunun işkence sonucu öldüğü iddialarını kesinlikle kabul etmiyoruz. Ceradat, cezaevinde işkenceye uğramadı” diye konuşuyor. İşkence iddialarını kabul etmeyen sözcü, cezaevlerindeki tutukluları birer saatli bombaya benzetiyor.

Ben Dor, İsrail cezaevlerinde düşmanca ve terörist saldırılar düzenleyen tutukluların bulunduğunu dile getirirken, El Hak adlı Filistinli sivil toplum örgütünün başkanı Şavan Yabarin ise protesto gösterisine katılmak ya da taş atmak gibi nedenlerle de cezaevlerinde bulunanlar olduğunu söylüyor. Yabarin ayrıca İsrail cezavlerindeki tutukluluk koşullarına da değiniyor.

Filistinli tutukluların koşulları

B’Tselem adlı İsrailli insan hakları örgütü, 2010 yılında İsrailli yetkililerin sorgulama yöntemlerine ve cezaevi koşullarına ilişkin bir rapor açıklamıştı. Raporda, sorgudan önce tutukluların penceresiz hücrelere konulduğu ve bu hücrelere ya sıcak ya da soğuk hava verildiği belirtiliyor. Ayrıca tuvaletlerin koktuğu, yatakların da kirli olduğu raporda yer alan bilgiler arasında.

El Hak örgütünden Yabarin de Arafat Ceradat’ın yaşadıklarına ilişkin şunları anlatıyor: “Ceradat da uzun bir sorgudan geçirildi. Saatlerce ufacık bir sandalyede oturmak zorunda bırakıldı. Ayrıca uzun süre tecrit edilmişti. Psikolojik açıdan kendini kötü hissediyordu. O nedenle avukatı durumu mahkemeye taşıdı. Ancak daha sonra ortaya çıktı ki, Ceradat, İsrail iç istihbarat teşkilatı Şin Bet’in sorgulama merkezine nakledilmiş. İsrailliler ‘kalp krizinden öldü’ diyor, ama Filistinli ekibin raporunda Ceradat’ın sırtında, ağır iç kanama izlerine rastlandığı kaydediliyor. Bu işkence işareti. Filistinli ekip kalp krizi olduğunu tespit etmemiş. İşkence sırasında geçirdiği şoktan ölmüş olabileceği üzerinde duruluyor.”

‘İsrail cezaevlerinde yaklaşık 200 Filistinli öldü’

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lior Ben Dor ise Filistinli ekibin otopsi raporunu şöyle değerlendiriyor: “Biz bazı Filistinlilerin iddialarını söylentilere dayandırdığı kanaatindeyiz. Zira bu durum onların çıkarlarına uyuyor ve halkı İsrail’e karşı kışkırtmanın bir parçası. Bu söylentiler iç politikada onların işine yarayabilir ama gerçeklerle bir ilgisi yoktur.”

Sözcü Lior Ben Dor, sorgulama sırasında kullandıkları metotların uluslararası yasa ve normlara uygun olduğunu söylüyor. Şavan Yabarin ise buna itiraz ediyor ve “Taş atmak ya da protesto gösterisine katılmak gibi nedenlerden ötürü, şiddet kullanıldığına dair suçlamalar getirliyor. Birçok Filistinli ise disiplin suçları nedeniyle hapiste tutuluyor. Bugüne dek aralarında hiçbir suçla itham edilmeyenler mevcut. ve neden tutuklandıklarını bile bilmiyorlar. Tutuklama sebeplerini özellikle bildirmiyorlar ki tutuklular buna karşı bir savunma yapamasın. Dolayısı ile tutuklular kendilerini savunamıyor” diye konuşuyor.

Ancak akıllarda açıklığa kavuşturulması gereken daha birçok soru bulunuyor. Sivil toplum örgütü El Hak’ın verilerine göre, 1967 yılından bu yana İsrail cezaevlerinde yaklaşık 200 Filistinli öldü. Örgütün Başkanı Şavan Yabarin bu yüksek rakamın, İsrail cezaevlerinde Filistinlilere nasıl muamele edildiğinin açık bir işareti olduğunu kaydediyor.

Obama ziyareti öncesi suçlamalar

İsrail’deki Mecdu Cezaevi’nde ölen 30 yaşındaki Arafat Ceradat da taş atmak suçlamasıyla geçtiğimiz aylarda tutuklanmıştı. Ceradat’ın ölümüne tepki olarak İsrail cezaevlerinde bulunan yaklaşık 4 bin 600 tutuklu ve hükümlü, hafta sonu bir günlük açlık grevi yaptı. Ancak tutukluların bir kısmı, açlık grevine süresiz olarak devam etmek istiyor.

İsrailliler, Filistin Özerk Yönetimi’ni ABD Başkanı Barack Obama’nın mart sonunda İsrail’e yapacağı ziyaret öncesi, dikkat çekmeye çalışmakla suçluyor. İsrail gazetesi Israel Hayom Mahmud Abbas’ı, bu trajik olayı siyasi hamleleri için kullanmakla itham ederken, Abbas ise gazeteyi tartışmaları alevlendirmekle eleştirdi.

Filistinliler, Ceradat olayını Lahey’deki Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne taşımak istiyor. Zira Filistin Özerk Yönetimi, Birleşmiş Milletler’e “üye olmayan gözlemci devlet” statüsü kazandığından bu yana, Filistinlilerin böyle bir hakkı bulunuyor.

Türkiyenin bir numaralı sohbet sunucusu olan www.vadidekizambak.net Sohbet, Muhabbet, Chat, mirc, irc, web, dostluk, arkadaşlık www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:Poliklinik Açılışında Vekiller Atıştı

Manisa’nın Muradiye Beldesi’ndeki devlet hastanesi semt polikliniğinin açılış töreninde, Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ile CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Büyükşehir Yasası ve belediyelere yapılan operasyonlar nedeniyle atıştı.

Semt polikliniğinin açılış törenine Ak Parti Manisa milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ile Selçuk Özdağ, CHP Manisa milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz, Manisa Vali Vekili Baha Başçelik, Ak Partili İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Muradiye Belediye Başkanı CHP’li Erdinç Yavaşlı, CHP ile Ak Parti Manisa il başkanları, parti üyeleri katıldı. Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı, semt polikliniğinin belediyenin ve il özel idarelerinin katkılarıyla yapıldığını ve 2 milyon liraya mal olduğunu söyledi.

Daha sonra konuşan CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, “CHP’li Eskişehir, Aydın, Kadıköy, Bakırköy belediyeleri sosyal belediyecilik anlamında başarılı işlere imza attığı için belediye başkanları kaç dönemdir seçiliyor. Ak Parti adayları seçilemiyor. Büyükşehir Yasası, Muradiye gibi bir çok belde belediyesini yok edecek. Bu yasaya karşıyız. Kimse bu yaptıklarının yanına kalacağını sanmasın. Bu yapılanların hepsinin hesabını teker teker sormaya söz veriyorum” diye konuştu.

Ak Parti Manisa Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin Tanrıverdi ise konuşmasına CHP’li Özel’i eleştirerek başladı. Tanrıverdi, “Özgür kardeşim bir daha böyle bir kalabalık bulamam endişesi içinde olduğu için bir siyasi konuşma içine girdi. Buraya siyaset yapmak için gelmedik. Buraya semt polikliniği açmak için geldik” dedi. Bu sözleri üzerine bazı dinleyenler Tanrıverdi’yi yuhaladı. Protestocuları CHP İl Başkanı Cahit Kaplan, Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur ile Muradiye Belediye Başkanı Erdinç Yavaşlı sakinleştirmeye çalıştı.

Konuşmasına devam eden Tanrıverdi, “Söylenecek sözümüz çoktur. Kötü söz sahibine aittir. Burada güzel bir eserin alışında böyle bir siyasi yaklaşımınız hiç hoş olmamıştır” dedi.

Daha sonra semt polikliniğinin açılış kurdelesini Ak Parti ve CHP milletvekilleri birlikte kesti. – Manisa

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:Başbakan Erdoğan, Libyalı Polislerin Mezuniyet Törenine Katılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 817 Libyalı polisin mezuniyet törenine katılacağı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM) yapılan açıklamada, Libya Ulusal Geçiş Hükümeti ve Türkiye arasında 2 Nisan 2012 tarihinde Libya’da imzalanan ‘Libya Polisinin Eğitimine ve Kapasite Geliştirilmesine İlişkin İşbirliği’ mutabakat çerçevesinde İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürlüğü’nde 16 Temmuz 2012 tarihinde başlanan, Libya emniyet teşkilatından 817 polis amir adayına yönelik eğitimin 20 Şubat 2013 tarihi itibariyle tamamlanacağı ifade edildi.

Açıklamada, 19 Şubat 2013 tarihinde saat 18.00’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek mezuniyet törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Libya Başbakanı Ali Zidan Mohammed’in katılacağı ifade edildi.

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:BDP’li Vekillere Sinop’ta Tepki

BDP’li VEKİLLERE SİNOP’TA TEPKİ (3)

KÜRKÇÜ, “GEZİMİZDE ÇİÇEK VAZGEÇİLMEZ BİR SİMGE OLDU”

Sinop’ta Öğretmenevi’nde basın açıklaması yapan BDP’li milletvekillerinden Ertuğrul Kürkçü, Çorum’da çok güzel karşılandıklarını ve iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Çiçekle karşılandıklarını söyleyen Kürkçü, “Bu gezilerde belli ki çiçek vazgeçilmez bir simge oldu. Karadeniz böyle karşılıyor. Bundan da iyisi olamaz” dedi. Gündemlerinde çatışmaya son vermek ve çözüm bulmak olduğunu belirten Ertuğrul Kürkçü, “Biz, çatışmanın son bulması için halkların birbirlerine yaklaşması gerektiğinden eminiz. Bundan hiç bir şüphemiz yok” diye konuştu.

ÖNDER, “KALPTEN DİNLEYENLER BİZİ ANLAR”

Karadeniz gezisine Sinop’ta katılan Sırrı Süreyya Önder ise, bütün Türkiye’nin gözü ve kulaklarının savaş meselesinde olduğunu dile getirdi. Savaşın en büyük mağdurlarından birisinin de Karadeniz halkı olduğuna dikkat çeken Önder, “Çünkü savaş hem insani değerleri çürütme özelliği, hem de ekonomik kaynakları sömürme özelliği dolayısıyla giderek bütün sorunların anası haline dönüşüyor. Bu ülke bu haksız kirli savaşı sonlandırmak için hiç olmadığı kadar büyük bir irade gösteriyor. Esas olarak Türk halkının meclisteki konuşmalarımda da söylüyorum, Kürtlere düşmanlıktan başka hiç alan açılmadı. Şimdi buna son verme iradesi doğdu” dedi. Gezilerine bu yüzden Karadeniz’den başladıklarını anlatan Önder, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yumrukları sıkarak hiç tokalaşamayız selamlaşamayız. Önce bu ellerin gevşemesi lazım. İnsanlar bizi eleştirebilir, öneriler de bulunabilir, itirazlar sıralaya bilirler. Bunlara büyük bir içtenlikle saygıyla dinleyeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Üstelik sadece dinlemeyeceğiz değerlendireceğiz. Bundan sonuçlar çıkaracağız. Gündemimizin ağırlıklı kısmı barış. İnsanlar da bizi kulaklarıyla değil kalpleriyle dinlerse bu meselede çok daha hızlı yol alabiliriz. Çünkü ağzımızla söylemiyoruz biz. Dediklerimizin hepsi kalbimizden gelen şeyler. Kalpten gelen şeyleri ancak kalp gözüyle anlayabilirler.”

BEKLEYEN KALABALIK AZALDI

Diğer taraftan 4 BDP’li milletvekilinin bulunduğu Öğretmenevi’nin çevresinde bulunan kalabalık yavaş yavaş dağılmaya başladı. Polisin ikna çabaları sonucu bazı vatandaşlar, bölgeden uzaklaştı. Yaklaşık 500 kişilik grup ise bölgede slogan atarak tepkilerini sürdürüyor.

YK,İA,SK(MS/AAA) – Sinop

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:MHP’li Uzunırmak’tan Başbakan’a ‘Milliyetçilik’ Tepkisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık.” şeklindeki sözlerine, Hucurat süresinden ayet okuyarak cevap verdi. Uzunırmak, Başbakan’ı bilgisizlikle suçladı.

Ali Uzunırmak, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık.” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Veda Hutbesi’nden bir bölüm ile Hucurat Suresi’nden bir ayet okuyan Uzunırmak, “Kur’an-ı Kerim’de de millet kavramı kabul ediliyor.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın yeni milliyetçilik kavramları ürettiğini; dini, etnik ve bölgesel milliyetçilikten bahsettiğini kaydeden Uzunırmak, “Dinsel milliyetçilik, etnik milliyetçilik, bölgesel milliyetçilik diye bir şey yok.” dedi.

Başbakan’ı bilgisizlikle suçlayan Uzunırmak, “Böyle bir sapkınlık içinde bu kandırmalara artık millet uyanmalı ve Başbakan’a haddini bildirmeli.” şeklinde konuştu.

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:Balıkesir’den ‘Açılım’a Tepki

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz, açılım ve ‘İmralı süreci’ne tepki gösterip, “Şu anki süreç terör örgütünün istek ve arzuları doğrultusunda ilerlemektedir. Bu gidişle terör örgütüne demokratik özerklik verilecek, af getirilecek ve ülke bölünecektir” iddiasında bulundu.

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Haydar Filiz, bugün Yönetim Kurulu ve dernek üyelerinin katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Açılım süreci başladığından bu yana büyük bir üzüntü, keder ve kızgınlık içerisinde olduklarını söyleyen Filiz, “Şehitlerimizin kemiklerinin sızladığını hissediyoruz” dedi.

Devlet yöneticilerinden şehitlerin ruhunu incitmeyecek, gazilerin onurunu kırmayacak bir şekilde terörle mücadele etmelerini isteyen Filiz, “Terör örgütüne, terör örgütü gibi muamele yapılmalı” diye konuştu. Filiz açıklamasına şöyle devam etti:

“Terörün bitirilmesini bizlerden daha çok isteyen olamaz. Fakat terör örgütü ile pazarlık yapmak ile terörün bitirilemeyeceğini, daha da çok azacağını düşünmekteyiz. Bugün MİT, PKK ile pazarlık masasındadır. Ankara’da ise Amerikan Konsolosluğu’na DHKP-C’li terör örgütü üyesi tarafından saldırı düzenlenmiş ve analar yine ağlamıştır. Peki, terör örgütü DHKP-C, ‘Bizimle de pazarlık yapın yoksa analar ağlar’ derse ne yapacağız? Daha sonra İBDA-C ve TİKKO gibi örgütler ve dahası sıraya girmez mi? Hepsi ile ‘Analar ağlamasın’ diye pazarlık mı yapacağız?”

Filiz, “Yürekten inanıyoruz ki AK Parti terörü bitirmek için idamı da geri getirecek güce sahiptir. Bu konuda halkımızın da desteğini almak isterse idamı referanduma götürür. Halkımız da ona gerekli desteği verir. Eğer AK Parti isterse Kandil Dağı’na operasyon kararını da alabilir. MİT’e eğer görev verilirse terör örgütünün Avrupa’daki tüm destekçilerini ve mali kaynaklarını kurutabilir. Başbakan Erdoğan Kandil’e yürüyerek gitse arkasından milyonlar gider” diye konuştu. Filiz, “Bu gidişle terör örgütüne demokratik özerklik verilecek, af getirilecek ve ülke bölünecektir. Bebek katili mücadeleyi kazanacak” dedi.

‘BİZİM ADIMIZA NASIL AFFEDEBİLİRLER’

Derneğin Yönetim Kurulu üyesi ve şehit Üsteğmen Cengiz Evranos’un annesi Fikriye Evranos ise “Siyasetçiler en küçük bir eleştiride bile hemen mahkemeye başvuruyorlar, dava açıyorlar. Kendileri bir eleştiriye tahammül edemiyorlar. Çocuklarımızı şehit eden katillerin affedilmesine tahammül etmemizi istiyorlar. Katilleri, bizim adımıza nasıl affedebilirler? Bu yetkiyi onlara kim verdi? Eğer süreç böyle devam ederse Türkiye bölünür daha bir dünya anne ağlar” dedi. – Balıkesir

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin:Btp Genel Başkanı Haydar Baş, Rusya Parlamentosu’nda Konuşacak

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, Rusya Parlamentosu’nda konuşma daveti aldı.

Rus parlamentosu Uzmanlar Teşkilatı Başkanı Prof. Dr. Lisichkin’in aracılığıyla Rusya Parlamentosu’nda konuşma yapmak için aldığı daveti kabul ettiğini açıklayan Baş, “Ruslara tezimizin temel esaslarını anlatacağız” dedi.

Rusya Parlamentosu’nun kendilerini davet ettiğini belirten Baş, 27 Şubat’ta ‘Milli Ekonomi Modeli’ ile ‘Milli Devlet – Sosyal Devlet’ tezlerini anlatmak üzere Moskova’da olacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Milli Ekonomi Modeli’ndeki para denklemi ilk defa Rusya tarafından devreye konulmuştur” diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyorsunuz para, 2. Dünya Savaşı’na kadar hazineye konulan altının karşılığı olarak basılırdı. Ama 2. dünya savaşından sonra Amerika, ‘ben bunu kabul etmiyorum, benim paramı hazinenize koyacaksınız bunun karşılığında kendi milli paranızı basacaksınız’ dedi. Yani 1948 yılından bu tarafa bütün dünya bilhassa kalkınmakta olan ülkeler, ABD’den borç olarak alıp kasalarına koydukları para karşılığında kendi paralarını piyasaya sürmektedir. Üstelik bu paranın faizini de ödemektedirler. Bunun çok yanlış bir metot olduğunu, ciddi bir sömürü anlamına geldiğini ilk defa bendeniz 1994 yılında Milli Ekonomi Modeli’nde (MEM) dile getirdim. ve İstanbul kongresinde de bütün dünyaya deklere ettim” .

Rusya’nın sadece milli paraları devreye koymakla kalmayıp Milli Ekonomi Modeli’nin başka formüllerini de hayata geçirdiğini dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: “Prof. Dr. Minin’e kaynakların tamamen milli olduğunu ve millete ait olması gerektiğini söyledim. Devlete düşen görevin de millet-devlet ortaklığı veya buna yakın bir şekilde bu kaynakları işletmesi ve halkını da bu zenginliklerden istifade ettirmesi olduğunu izah ettim. Belki siz kendi şartlarınızda tam dediğimizi yapamayabilirsiniz ama devleti bu kaynaklarda ciddi hak sahibi yapın, çalışan halkınızı da hakikaten iyi bir kazanç sahibi yapın, diye tavsiyede bulunduk. Daha evvel kapitalist mantıkla kaynaklarını yabancılara satan Rusya, bundan sonra bütün kaynaklarını millileştirdi. Kısaca Rusya bizim modelimizin belli başlı kuralları hayata geçirmeye devam ediyor.”

Rusya’dan iki siyasi partinin kendisini Rus Parlamentosu’nda konuşma yapmak için davet ettiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş tenik ekibiyle birlikte davete icabet edeceğini açıkladı. – İstanbul

Sohbet, Muhabbet, Chat, www.vadidekizambak.net i beraber hepsi burda durma öyle hemen sende acele et ve katıl bizlere. Sohbet etmek için hemen aşağıdaki bölüme nickinizi yazıp direkt sohbete bağlanabilir ve www.vadidekizambak.net in o büyülü dünyasında sizde yerinizi alabilirsiniz…

Nickinizi Yazın:

Şifrenizi Girin: