Astroloji

Başak burcu 2015

SAĞLIK
Başak burcu 2015 Astroloji yorumu, ilk evinizde Rahu konumlandığını dikkate alarak, sağlık konusunda çok dikkatli olması gerektiğini söylemektedir. Doktorunuzu düzenli olarak ziyaret edin. Aslında sağlıklı kalır iken bazı hastalık veya sağlık sorunu yaşayabilir ve acı hissedebilirsiniz. İlaçlarla birlikte bu süre içinde maneviyata yönelmeyi de Başak burcu 2015 önermektedir. Eğer daha önce 2015’in ilk yarısında hastalıkla karşı karşıya gelmediyseniz, herhangi bir hastalık olmayacaktır. Ancak ikinci yarıda bazı sağlık sorunları Jüpiter’in Rahu ve Ketu ile transit geçişi nedeniyle ortaya çıkabilir. Ölçülü bir günlük rutin ile sorunlarla stres yapmadan başa çıkabilirsiniz.

AŞK
Başak burcu 2015 aşk için güzel bir yıl olacağını öngörmektedir. Satürn beşinci evinizde boy gösterecek ve bu nedenle herhangi bir olumsuz sonuç olmayacaktır. İlişki inatçı tutum ve ego yüzünden etkilenebilir gibi, bu durumu önleme zamanı. Evlilik yaşında olanlar nişanlanabilir. Evli çiftlere için de bir tur görünmektedir ama yedinci evde Ketu’nun konumlanması nedeniyle, eşinizin sağlığı ile ilgili dikkatli olmak gerekir. Herhangi bir tartışmadan da kaçınılmalıdır. Yılın ikinci bölümü için de Başak burçlarının dikkatli olması gerekir.

PARA
Yılın ilk bölümü olumlu olacak. Sonuç olarak, gelir artırabilir. Düzenli bir gelir, birikim yapmaya yardımcı olabilir. Yılın ikinci bölümde birikim yapmak gerekir, çünkü yılın ilk bölümünde eski borçları temizlemek denenmeli. Yurtdışında çalışıyorsanız veya işiniz yurtdışı ile alakalı ise yılın ikinci yarısında bu durum dolayısıyla kazanmanız mümkün olacaktır. Genel olarak 2015 yılı sizin için istikrarlı bir mali yıl olacak.

Aslan Burcu 2015

SAĞLIK
Aslan 2015 burcuna göre bu yıl sağlık ile ilgili çok uygun değildir. Bu nedenle, Aslan Astroloji 2015 yorumu planlı alışkanlıklar edinilirse ve yaşam tarzı benimsenirse iyi olur der. Bu dönemde maddi sorunlar ve rekabet yüzünden zihinsel strese girmeyi engel olmalısınız. Aslan Astroloji 2015 beslenme alışkanlıklarınızı denetlemenizi önerir. Yıldızlarınıza bakıldığında özetlenecek olursa, rahatsız eden doğal olaylar karşısında kenarda durmalısınız, aksi takdirde sağlığınız etkilenir. Aslan burçları 2015’te, aynı zamanda dikkatli araba kullanın ve gereksiz seyahatlerden kaçının.

AŞK
Yönetici gezegeniniz Jüpiter beşinci evinizde kalacaktır. Sonuç olarak, aşk ilişkilerine uyumluluk gelecek. Ancak, Aslan Astroloji 2015 yılın ilk yarısında on ikinci evdeki Jüpiter’in transiti nedeniyle, sevdiğinizden uzağa gitmek zorunda kalacağınızı öngörür. Kartlarınızda, uzakta yaşayan birisine aşık olmanızın söz konusu olduğu yer almaktadır. Gençler sosyal web siteleri aracılığıyla birilerine aşık olabilir. Cazibe ve aşk kokusu yılın ikinci bölümünde devam edecek ve aşk ilişkilerinde uğur görülecektir. Aslan burçlar 2015 Astroloji yorumuna göre bu dönem aşk, nişan ve evlilik için mükemmel bir dönemdir.

PARA

Rahu’nun ikinci evde olması ve Satürn’ün dönemi (iki buçuk yıllık dönem) nedeniyle, aslan 2015 burcu 2015 yılında mali konuların çok dikkatle ele alınması gerektiğini söylüyor. Beklenmedik masraflar banka hesabınızı rahatsız edebilir. Şimdi bu durumun farkında olarak; Bu nedenle, para toplamak ve birikim yaparak önceden önlem almak iyi olur. Buna karşılık yılın ikinci yarısında koşullar daha iyi olacaktır, ama bilinçli olmak şartıyla. Masraflar yüzünden para akışı söz konusu olacaktır ve bu nedenle bu durumu kontrol altında tutmak gerekir.

Yengeç Burcu 2015

SAĞLIK
Yengeç Burcu 2015 yılı sağlık açısından karışık sonuçlar oluşacaktır. Ciddi bir hastalık olasılığını düşünmeye gerek yok, ancak hava değişimi kaynaklı hastalıklar olabilir. Yengeç burcu 2015 burç yorumu beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmesini, karında Satürn’ün beşinci evi etkisiyle rahatsızlık olabileceğini işaret etmektedir. Bunun dışında kulaklarda ve kollarda sorun olabileceği yorumlanmaktadır.

AŞK
Bu yılda aşk ilişkileri olacağını Yengeç Astroloji 2015 yorumlamaktadır. Evliliği düşünenler nişanlanabilir. Evlenmek de olasıdır. Aşkın şiddeti artacaktır. Ancak, Satürn’ün beşinci evde konumlanması nedeniyle bazı sözlü tartışmalar olabilir. Aşk ve özel hayatı etkileyen küçük sorunlara izin vermeyin. Bu yıl bu küçük sorunlar önlenirse aşk ilişkileri açısından hayırlı olacaktır. Yengeç 2015 burç yorumuna göre evli çiftler çocuk sahibi olma zevkini tadacaklar.

PARA
2015 yılı içinde bazı önemli başarıları ve ani karlar söz konusu olabilir. Piyango veya yatırımlar yoluyla kazanç olasılığı vardır. Yengeçler, 2015 yılında da para biriktirme konusunda başarılı olacaklar. İmzalayacağınız bir anlaşma büyük bir kar kazanmanızı sağlayabilir. Arazi veya mülk satın alma imkanı vardır.

İkizler Burcu 2015

SAĞLIK
Son birkaç gündür hasta iseniz İkizler burcu 2015, Satürn’ün altıncı evde konumlandırmasıyla sağlığa kavuşulacağını yorumlamaktadır. 2015 yılında eski bir hastalıktan kurtulacaksınız, ancak altıncı evde Satürn’ün konumu nedeniyle tıbbi tedavi ile bazı geleneksel ilaçları birlikte almalısın. İkizler Burcu 2015 dua etmeyi önerir ve olan şeylerde hayır olduğunu söylemektedir. Bunu yaparken sadece mevcut hastalık sona ermeyecek, aynı zamanda yeni herhangi bir hastalığa karşı da koruyacak.

AŞK
kizler burç 2015’e göre bu yıl aşk hayatında karışık sonuçlar bulunmaktadır. 2015’in ilk yarısında, Jüpiter ikinci evinizde kalacak. Sonuç olarak, son derece yakınınız ile bağlı olsun. İkizler burcu 2015 temin eder ki eğer kan bağı yoksa ailede bu ilişkiyi onaylayacaktır. Yılın ikinci yarısında aşk konularının yanı sıra evlilik de söz konusu olacaktır. Bu yıl aynı zamanda nişan ve evlilik için de uygundur.

PARA
2015 yılında geliriniz artacaktır. Özellikle, yılın ilk yarısı mali konular için çok olumlu. Beklenmedik bir para alabilirsiniz, ancak dini amaçlı harcamalar olasılıklı olduğu gibi aile üyeleri için para harcaması da olabilir. Ayrıca, gelecek yıl bir arazi satın alma gibi büyük miktarda yatırım şansı olduğunu söylemektedir.

Boğa Burcu 2015

SAĞLIK

2015 yılında Satürn’ün ilk evinizde boy göstermesi nedeniyle sağlık konularında inişler çıkışlar olabilir. Rahu’nun konumu beşinci evde olduğu için mide rahatsızlıkları olabilir. Bu nedenle diyeti kontrol altında tutmak gerekir. Ayrıca, arabayı dikkatli sürdüğünüzden emin olun. Boğa Astroloji 2015 burcu uygun olmayan gezileri de engellemenizi öneriyor. Evde sağlıklı bir ortam sağlamak, bu Rahu etkisini azaltmaya yardımcı olacak, sağlığınız iyi kalacaktır.

 

AŞK

2015 yılı için Boğa Astroloji 2015 tahmin ettiği gibi aşk ilişkileri olumlu olacak. Ergenler ve gençler arzu etmiş oldukları insanı bulacaklar. Yüksek düzeyde ve sosyeteden birisine ilgi duyacaksınız. Her ne kadar Rahu beşinci evde işaret etse de parlak ve sihirli dünyanın çekiciliğine kapılacaksınız. Sonuç olarak, eşinize yalan söylemeye başlayabilirsiniz. Ancak, bunlara kapılmayı önleyerek ilişkinizi kaybetmeyi önleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda aşağılanma ile de yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Yedinci evinizde olan Satürn, sevdiğiniz veya partnerinizle inatlaşmamanızı öngörür. Küçük şeylerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Partnerinizin sağlığına bakın.

 

PARA

Boğa Burcu 2015 yorumu, 2015 yılının mali konularda iyi olacağını öngörür. Para biriktireceksiniz. Küçük kardeşiniz veya bir arkadaşınız yarar sağlamanız konusunda yardımcı olduğunu kanıtlayabilir. 2015 yılında bazı beklenmedik paralar kazanabilirsiniz, ancak Boğa Astroloji 2015 yorumu kumar ve piyango gibi yöntemleri tavsiye etmez. Aksi halde bazı kayıplar yaşanabilir, dikkatli olunmalı. Yılın ikinci yarısında yurt içi konularda biraz para harcayabilirsiniz. 2015 Astroloji yorumu bir ev veya araba satın alabileceğinizi gösteriyor. Genel olarak, 2015 olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Koç Burcu 2015

SAĞLIK

 

Genel olarak, 2015 sağlığınız için iyi olacak. Eğer herhangi bir hastalıktan mustarip değilseniz ciddi bir sorun olma olasılığı düşüktür, ancak, Rahu, altıncı evinizde olması nedeniyle engel oluşturabilir. Başkalarından medikal tedaviyle birlikte şifa almayı unutmamalısınız. Kafanızda fikirlere odaklanmak için Yoga ve meditasyona katılmanız Koç 2015 Astroloji yorumu tarafından önerilir. Bu, coşkunuzun artmasını sağlar. Dinlenmek için sık sık değişik yerlere gitmelisiniz. Araba kullanırken son derece dikkatli olmanız gerekir.

 

AŞK

2015 Astroloji size karışık aşk ilişkileri getirecektir. 2015’in ilk yarısında aşk ilişkilerinde bazı uçurumlar oluşabilir. Satürn’ün beşinci evde olması nedeniyle, Koç Astroloji 2015 yorumu aşk ilişkilerinde inatçı olmamanızı öneriyor. Yılın ikinci yarısında aşk ve nişan için olumlu olacak. Eski bir tanıdık veya akraba olarak size iyi duygular besleyebilir

 

FİNANS

2015 yılında, gelirde süreklilik sürecinde olacağınız tahmin edilmektedir. Bu yıl yeni bir gelir kaynağı ile ödüllendirileceğinizi söyler. Yeni bir iş ya da girişim için giderlerin olması mümkündür, ancak bu büyük bir kar ile telafi edilecektir. Ancak, Satürn’ün zenginlik evinizde (ikinci ev) ve Ketu’nun da on ikinci evinizde olması nedeniyle banka hesabınız boş olabilir. Bu durum yatırım amaçlı gayrimenkul yatırımlarınız için de söz konusu olacaktır. Genel olarak, bu yıl mali konularda iyi bir yıl olacağını gösterir

Astral Seyahat

Öncelikle bedeniniz çok rahat olmalı ve hiç kimse tarafından rahatız edilmeyeceğiniz bir odada tek başınıza olmalısınız.
Astral seyahati gerçekleştirememenizin önündeki en önemli engel endişe ve korkularınızdır. Kendinize ve yapabileceğinize inanın. Her zaman ilk seferde başarılı olunamaz.Ancak bedeninizden ayrılırken eğer korkar ve vazgeçerseniz yeniden bu noktaya ulaşmanız çok zaman alabilir. Bu yüzden korku duygusunu içinizden atın. Astral seyahat zarar verici değildir.
Astral seyahat yapmak için en önemli noktalardan biri imgeleme konusundaki başarıdır. Yatağınızda sırt üstü yatarken kendinizi tavanda hayal edin aşağıdaki bedeninize baktığınızı düşünün. Bunu ne kadar canlı olarak yaparsanız beyninizin bunu kabul etmesi ve bedeninizden dışarı çıkmanız o kadar kolaylaşacaktır.
Astral seyahat yapmak için beyninşz mutlaka alfa pozisyonunda olmalıdır. Yani meditatif bir durumda olmalısınız. Hiç bir şey düşünmeden gevşemeli ve aklınıza düşünceler gelirse onlara takılmadan geçip gitmelerine izin vermelisiniz. Burada en önemli noktalardan biri de tam gevşemiş bir durumda olmanızdır. Vücudunuzda hiç bir gerilim olmamalı. Eğer herhangi bir yeriniz ağrıyorsa yada bir sıkıntınız varsa astral seyahat girişiminde bulunmayın.
Astral bedene çıkış yolu göbek chakrasıdır. Eterik bedeniniz göbek chakrasından dışarı çıkar ve bir kordonla bedeninize bağlıdır. Dolayısıyla bu chakranın düzgün çalışması astral seyahat için size kolaylık sağlayacaktır.
Astral seyahate çıkma deneyimi yaşayacağınız gün bir kaç havuç yemeniz, et yemekten kaçınmanız, meditasyon yapmanız, kendinize Reiki uygulamanız sonuca ulaşmanıza yardım edecektir. Ayrıca astral seyahat deneyimi esnasında sarı renk giysiler de bu konuda yardımcı olacaktır.
Astral seyahate çıkyığınızda asla korkmayın bu bedeninize geri dönmenize yol açar. Eğer böyle bir şey olursa yapabileceğiniz en iyi şey uykuya dalmak olacaktır.
Astral seyahate çıkarken kalpte aşırı çarpıntı,kulaklarda uğuldama, göbek bölgesinde rahatsız edici bir duygu gibi hisler yaşayabilrisiniz. Bunlar son derece normaldir ve çıkmak üzere olduğunuzun işaretleridir. Bir çok kişi bu noktada korkar ve geri döner, ancak bir daha bu noktaya gelmek kolay değildir. Bu belirtilerle karşılaşınca korkmayın. Sağlığınıza zarar verecek bir sorun olmayacaktır. (Kalp yada tansiyon hastası iseniz dikkatli olmalısınız.)
Astralde iken ne zaman isterseniz bedeninize dönebilirsiniz. Bunun için sadece düşünmeniz yeter. Size yön veren düşünceleriniz olacaktır.
Astralde iken odada eşyaların yerini farklı görebilirsiniz, bu son derece normaldir.
İlk deneyimlerinizde odanızda çıkmayın, sadece havada dolaşın ve kendinizi, odayı seyredin. Astral bedeninizi yönlendiren düşüncelerinizdir. Bu konuda hakimiyet kazandıkça evinizin dışına çıkabilir ve zamanla daha uzak yerlere gidebilirsiniz.
Her ne kadar astral ile uzaya ve diğer galaksilere gitmek mümkün olsa da güneş sisteminden çıktıktan sonra geri dönüş konusunda sorunlar olabilir ve kaybolabilirsiniz. Bu konuda kesin hakimiyet kazanmadan böyle bir girişimde bulunmayın.
Astralde iken bazı varlıklarla karşılaşmalardan söz edilir. Bu tamamen sizin elinizdedir. Eğer böyle bir amacınız varsa elbette olabilir ama böyle bir isteğiniz yoksa bundan korkmanıza gerek yok, böyle bir şey olmayacaktır.
Bedeninize dönerken ani bir sıçrama hissedebilirsiniz. Bu durumda yataktan kalkmayın ve uyumaya devam edin.
Astral seyahat bazen ilk seferde mümkün olsa da genelde bunun için çalışılması gerekir. Bu konuda sabırlı olun ve düzenli olarak çalışmalar yapın.

alıntı

www.vadidekizambak.net

Orta Asya’da kullanılan Türk burçları

Orta Asya Türklerinin ‘burçları’ Batılılarınkine benzemiyor: Atalarımızın burç sayısı 12 değil, 36…

Karaçay Türkü araştırmacı Sofi Tram – Semen’in ‘Türk Astrolojisi’ kitabına göre eski Nart-Karaçayların astrolojisinde 36 burç var. İşte o burçlar ve özellikleri…

Karaçay Türkü araştırmacı Sofi Tram – Semen, Nart – Karaçaylar’ın yüzlerce yıl öncesine ait 36 burçluk sistemini belirledi. Semen’in “Türk Astrolojisi” kitabına göre, 36 burcun özellikleri şöyle:

Toruk (21-31 Mart): İdare sahibi, lider.
Hımmıy (1-10 Nisan): İdealist, romantik.
Huttus (11-20 Nisan): Adaletli, kıskanç.
Hunta (21-30 Nisan): İnatçı, yaratıcı,
Çolpancı (1-10 Mayıs): Duygu tutsağı, önsezileri güçlü, çocuk ruhlu, sadık.
Kölköl (11-21 Mayıs): Enerji dolu, aşkta şahane, önder, kahraman.
‘Gondaray’ nostalji sever
Çamay (22-31 Mayıs): Fantezisi zengin, fikir önderi.
Küylü (1-10 Haziran): Gururlu, kaderci, ihaneti kabul etmez.
Kuşmuş (11-21 Haziran): Gösterişçi, eleştirel, mistisizme meraklı.
Sezgek (22-30 Haziran): Mızmız, içine kapanık, intikamcı.
Kuşdüger (1-11 Temmuz): Çocuk ruhlu, dengesiz, kararsız.
Gondaray (12-22 Temmuz): Geçmişe özlem duyan, siyaseti seven.
‘Kıllı’ iyi yazar
Ötgür (23-31 Temmuz): Zeki, çekici.
Küsümmü (1-12 Ağustos): İyi arkadaş, önderliği seven.
Künlü (13-23 Ağustos): Hassas, gururlu.
Sınçıma (24 Ağustos-1 Eylül): Sanat ve edebiyata yetenekli.
Atçak (2-13 Eylül): Depresyona yatkın, iradeli, gururlu, hassas, gelenekçi.
Kıllı (14-23 Eylül): Otoriter, sabit fikirli, zeki, aşkta utangaç, yazarlığa yatkın.
‘Batık’lar gaddar olur
Canakkı (24 Eylül-3 Ekim): Nazik, hassas, sorumluluk sahibi, kompleksli, gösterişçi.
Ban (4-12 Ekim): Enerjik, hümanist.
Cemiş (13-23 Ekim): Ahlaklı, filozof.
Batık (24 Ekim-1 Kasım): Özgürlüğüne düşkün, diktatör, gaddar.
Hırtlı (2-12 Kasım): Savaşçı, spora düşkün.
Tutamış (13-22 Kasım): Çapkın, fedakâr.
Uslu (23 Kasım-2 Aralık): Objektif, ilme meraklı.
Kutas (3-12 Aralık): Yetenekli, dengesiz, mistik, anlaşılmaz.
Tusanak (13-21 Aralık): Güçlü, şanslı, emir vermeyi seven.
Tutar (22 Aralık-1 Ocak): Arkadaşı az olur.
Beçel (2-12 Ocak): Kızgın, intikamcı.
Pırsıuay (13-20 Ocak): Tartışmayı seven, sadık, özgür düşünceli. Uzun yaşar.
Balauz (21 Ocak-1 Şubat): Gaddar, deha, önder, müzik ve dansa yetenekli.
Cantay (2-10 Şubat): Estetiğe meraklı, titiz
Ergür (11-18 Şubat): Önder, ufku açık.
Sönegey (18-28 (29) Şubat): Şair, sanatçı, aşk hayatı hareketli.
Cannan (1-9 Mart): Zarif, hüzünlü.
Şatık (10-20 Mart): Huzursuz, sanatçı, depresyona yatkın.

Doğum Tarihine Göre Kişilik Özellikleri

1 Ocak – 10 Ocak
Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan. Sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan yana olan. Başarılı olmayı isteyen ve rahat, güvende yaşamayı arzulayan. Gayet kibar ve nazik Doğru ve dürüst davranan. Başarısızlığa tahammülü olmayan, sevgiye önem veren. Takdir edilmekten hoşlanan, yeniliklere açık, bulunduğu alanda parlamak isteyen Kimi zaman coşkulu bazen karamsar olabilen. Fakat asla pes etmeyen, direnen.

11 Ocak – 19 Ocak
Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran Eğitim hayatına önem veren. Öğrendiklerini kolay kolay unutmayan. Aklını ve yaratıcı hünerlerini kolaylıkla hayata geçirebilen. Neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu iyi ayırt edebilen mantıklı. Gerektiğinde sert konuşabilen. Aynı anda birden fazla konuda bilgi sahibi olabilen Gözlem gücü yüksek, iş hayatında başarıya mutlaka ulaşabilen.

20 Ocak – 29 Ocak
Açık sözlü, yenilikçi, toplum bilinci yüksek, arkadaşlık ilişkileri güçlü Orijinal düşünebilen, tavırlarıyla ilgi uyandırabilen buluşçu. Gerektiğinde duygularını geri planda tutarak, mantıklı hareket edebilen Zihinsel aktivite gücü yüksek, herkesten daha çabuk öğrenebilen. Uygulamaya dönük, analizci, çağın ötesinde düşünebilen Zorluklar karşısında aklıyla kolayca çözüme ulaşan, sınırlamalardan hoşlanmayan.

30 Ocak – 8 Şubat
Hızlı düşünebilen, gayet becerikli, dürüst ve arkadaşlıklara önem veren Tarafsız bir gözlem gücüne sahip, yapmacık insanlardan hoşlanmayan. Yabancı dil konusunda başarılı, konuşmaları sıradışı, yenilikçi Bulunduğu ortamda kolayca ilgi uyandıran, sıradışı espri kabiliyeti olan. Zeki, diğerlerinden çok çabuk öğrenen, kısa yoldan sonuca ulaşabilen Bilime önem veren, tartışmalardan hoşlanan, ikna gücü yüksek.

9 Şubat – 18 Şubat
Sıradışı ilişkiler yaşamaya hevesli, özgürlüğüne düşkün yenilikçi Yeni yerler keşfetmeye meraklı, modayı takip eden tasarımcı. Bulunduğu alana yenilikler getiren, orijinal ve çekici. Kaliteyi seven Başkalarından oldukça farklı, rutinlikten hoşlanmayan. Arkadaş çevresi geniş. Seçici, iyi gözlemci, farklı kişiliği ile ilgi uyandırabilen Çekiciliği ile karşı cins tarafından beğenilen, her giydiğini yakıştırmasını bilen.

19 Şubat – 29 Şubat
Hayal gücü oldukça yüksek. Sevdiklerine karşı duyarlı, çatışmalardan rahatsızlık duyan Şifa gücü yüksek, insanlara sorunlarında yardımcı olabilen. Duyarlı bir kişilik. Acıma ve şefkat duygusu yüksek. Pozitif düşünmeye çalışan. Yaratıcı kabiliyetleri olan, yargılayıcı davranmayan, değişime açık. Karmaşa içinde yönelimini kaybetmeden ilerleyebilen, negatif insanlardan etkilenebilen Derin tutkulara sahip, aşk ilişkilerinde verici ve cömert. Oldukça romantik, hassas.

1 Mart – 10 Mart
Duygularının farkında olan, bağımlılıklarına düşkün, kimi zaman değişken Sosyal hayatta çekici kimliğiyle ilgi uyandıran, mütevazi ve çok sevilen. Ailesine düşkün, evini yuvasını önemseyen, aşkta tutkulu, güzel düşünen Kötülük bilmeyen, kendine yapıldığında oldukça etkilenen. Muazzam yeteneklere sahip, sezgileri güçlü, olacakları hissedebilen Karşı cins üzerinde duruşu, tavırları, fiziksel özellikleriyle oldukça beğenilen.

11 Mart – 20 Mart
Mart Vizyon sahibi, her yerde başarılı olabilen. Hayallerini gerçeğe dönüştürebilen Gücünü iyilik ve güzellikler adına yönlendirebilen. Öngörüleri doğru çıkan. Doğaüstü yetenekleri olan, yalnız kaldığında güçlenen Başkalarını kolaylıkla etkileyebilen. Olumlu ve güçlü enerjilere sahip. Kararlılık gösterdiği zamanlarda her işin üstesinden kolayca gelebilen Güçlü bir manyetizmaya sahip, gizlilikleri kolayca öğrenebilen sırdaş.

21 Mart – 31 Mart
Fiziksel yönden oldukça güçlü. Hedefini bilen ve yılmadan üzerine gidebilen İsteklerine fazlasıyla düşkün. Dediğim dedik asla geri dönmeyen. Emir almaktan hoşlanmayan Kendi bildiği yolda ilerlemeyi seven. Cinselliği yoğun ve etkileyici Ateşli ve istekli.

1 Nisan – 10 Nisan
Çok canlı, bireylik duygusu yüksek Yaratıcı enerjiye sahip, pırıltılı bir kişilik. Yönetme gücü olan, insanları kolayca etkileyebilen İyi bir oyuncu (sanat), kendini ifade etmesini bilen. Hayatın güzel yanlarının tadını çıkarmasını bilen İsteklerini gerçekleştirme gücüne sahip renkli bir kişi.

10 Nisan – 20 Nisan
Keşfetmekten, yeniliklerde bulunmaktan hoşlanan Para harcama meyli yüksek, hoşsohbet, açık fikirli. İyi niyetli, geleceğini şekillendirmeyi seven, yürekli İnançlı, sağduyulu, cömert ve kendine güvenen. Adaletli, yardıma hazır, takdir edilmeyi seven Yabancı dile meyilli, seyahat etmekten hoşlanan.

20 Nisan – 30 Nisan
Güzelliklere aşık, gösterişli ve kaliteli olan herşeyi seven Maddi ve manevi değerlerini önemseyen, koruyan, sahiplenen. Sosyal hayatın içinde yer almaktan zevk alan. Arkadaşlarının önemseyen Güzel bir çevrede yaşamak isteyen. Duyarlı ve estetik bir kişi. İnce ve Nazik yapısıyla takdir edilen ve sevgi duyulan Uzlaşmazlık, kavga ve çekişmelerden hoşlanmayan.

1 Mayıs – 10 Mayıs
Zihinsel yetenekleri yüksek, aklını önemseyen, sezgileri kuvvetli İlgi alanları yoğun, dünyayı gözlemlemekten hoşlanan. Konuşma ve yazma yeteneği son derece güçlü. İnsanları kolayca çözebilen Değerlendirme gücü yoğun, organizasyon becerisi muazzam. Başkalarıyla çalışmaya müsait, uyumlu. Fazla detaydan hoşlanmayan Özgürlüğüne önem veren. Konuşmasıyla karşısındakini etkileyebilen.

11 Mayıs – 20 Mayıs
Gayet güvenilir, dürüst yaklaşımlara sahip. Güçlü ve derin duyguları olan Aşk ilişkilerinde güvenilir, karşısındakine değer veren. Gerçekçi düşünebilen, kendine yeterli. Başarma tutkusu olan, çalışkan Güzelliklere önem veren, kabalıktan hoşlanmayan. Keskin gözlem gücü olan. Başkalarının haksız sözlerinden etkilenebilen. Arkadaşlığa önem veren Hedefine ulaştığında böbürlenmeyen. İyiliğin, vefanın kıymetini bilen.

21 Mayıs – 31 Mayıs
Çok yönlü ve becerikli. Yargı ve mantık gücüne sahip Yenilikten hoşlanan, yeni insanlar tanımaktan zevk alan. Bilgiyi önemseyen, meraklı ve öğrenmeye aç Mantıklı, eğri ile doğruyu ayır etmesini bilen. Kıvrak zeka, konuşma kabiliyeti, kendini yönlendirebilen Düşmanlarını yenmeye başarabilecek kadar akıllı.

1 Haziran – 10 Haziran
Sosyal ilişkilerini önemseyen, akıllı davranabilen Zeki, uzlaşmacı, hayatın güzel yanlarının tadını çıkarabilen. Nabza göre şerbet vermeyi bilen. Yeniliklerden hoşlanan Değerli olanı bilen, duyarlı ve yapıcı davranabilen. Rahatına düşkün, sıradan şeylerden hoşlanmayan. Kaliteye önem veren İnce, nazik, aşka önem veren. İyi niyetli, arkadaşlıklara önem veren.

11 Haziran – 21 Haziran
Modern düşünebilen, tarafsız ve objektif düşünebilen Manyetizması güçlü, arkadaşlık olgusunu önemseyen. Özgürlüğüne düşkün, mantıklı davranabilen Orijinal her şeyden hoşlanan. Pek çok insanla anlaşabilen. Fikirleri bir çok insan tarafından beğenilen. Kuvvetli iradesi olan Yaratıcı, bireylik duygusu gelişmiş, haksızlığa boyun eğmeyen.

22 Haziran – 30 Haziran
Güvende yaşamak isteyen, empati yönü güçlü, duyarlı kişilik Ailesine, sevdiklerine önem veren. Koruyucu ve kollayıcı. Gerçeklerin peşinden koşabilen. İlişkilerde uzlaşmaktan yana olan. Duygusal değerlerine önem veren, etkileme gücü yüksek. Karşısındaki kişiyi kolaylıkla etkileyebilen, ruhunun derinliklerine inebilen, Kendini güvende hissetmediğinde tepkisel davranabilen.

1 Temmuz – 11 Temmuz
Düşünce gücü yüksek, sezgileri mükemmel derecede yoğun Bulunduğu alanı kötülüklerden arındırabilen, yenilikçi düşünebilen. Şüphelerini aydınlığa kavuşturabilen, kendini yenileyebilen. Yüzeyde olanlarla yetinmeyen, araştırmadan güvenmeyen. Zihnini ve iradesini kendi gelişimi için odaklamasını bilen. Güçlü iyileştirme gücü olan, güçlü olmayı, güvende olmayı önemseyen.

12 Temmuz – 22 Temmuz
Artistik kabiliyeti olan, aydınlanmaktan yana. Sanata meyilli Acıma ve şefkat duyguları yüksek. idealist. Kendini inandığı bir şeye adayabilen, vizyonu yüksek Kendini aşmak isteyen, duyarlı yüreğe sahip, özverili. Özlemleri olan, hayal gücü yüksek. Duyu dışı algıları olan. Birçok insanla anlaşabilen, aşkta derin duygulara sahip.

23 Temmuz – 1 Ağustos
Kendinden emin, bağımsız, liderlik gücü yüksek Soylu, gururlu, gösterişli, toplumda hemen farkedilen. Sadakat duygusu yüksek, organizasyon yeteneğine sahip Sevdiklerine düşkün, sanatkar, kolayca yükselebilen. İçi dışı bir, kalbinin sesine kulak verebilen. Sevilmeyi önemseyen Yaratıcılık yeteneği olan, isteklerini direkt olarak açıklayabilen.

2 Ağustos – 12 Ağustos
Hoşsohbetli, neşeli, etrafını rahatlatan, vicdanlı Para harcamayı seven, kaliteye önem veren, gururlu. Kimseyi kırmaktan hoşlanmayan, yüce gönüllü Gezmekten, araştırmaktan hoşlanan, inanç sahibi, maneviyatı güçlü. İyi bir sırdaş, güçlü bir dost Başkalarının emri altına girmekten hoşlanmayan, özgürlüğü seven.

13 Ağustos – 22 Ağustos
Kendini ortaya koyabilen, savaşçı, enerjik, isteklerini elde edebilen Bilinçli, cesur, haksızlıklara boyun eğmeyen. Yeni fikirleri önemseyen. Girişimci, zeki, nerede ne yapması gerektiğini bilen açık sözlü. Hayatta kalmayı başarabilen. Fiziksel gücü yüksek. Karşısındaki kişiyi çabucak çözebilen, açık sözlü Beklemekten hoşlanmayan, yeni projelere, planlamalara istekli.

23 Ağustos – 1 Eylül
Mantıklı, becerikli, akıllı, başkalarıyla kolaylıkla bağlantı kurabilen Aşkı önemseyen, sorunlardan pek hoşlanmayan. Kaliteli ortamlar, elit yerlerden hoşlanan. Cahil insanlardan uzak duran Keskin gözlem gücüne sahip, bir bakışta eksiklerini görebilen. Olayların ardındaki gerçekleri önemseyen ve öğrenmek isteyen Çabuk kavrayan, net görmek isteyen, iletişimci.

2 Eylül – 12 Eylül
Ciddi bakış açısına sahip, sağlam kararlar vermeye çalışan Beklentileri akla ve mantığa uygun, çalışkan ve planlı. Güven olgusunu önemseyen, yanlış kararlar vermekten hoşlanmayan Disiplinli çaba, görev ve sorumluluk bilinci yüksek olan. Dayanıklı, mesleki konularda yetenekli. Dikkatli konuşan Yaşından olgun. Sözleri tutarlı, kabul edilmekten hoşlanan.

13 Eylül – 22 Eylül
Yerinde konuşan, güçlü bir kişilik, sevme duygusu gayet yüksek Uyumlu, dengeli, akıllı ve gayet çekici. Aşkta sıcak yürekli, nezaket dolu, güçlü imaj sahibi Huzursuzluktan hoşlanmayan, böyle ortamlarda bulunmak istemeyen. Sosyallikten hoşlanan ama aşırı uçlara kaçmayı sevmeyen Öncü, akıllı, iletişimci bir kişilik. Tarafsız düşünebilen.

23 Eylül – 2 Ekim
Lüks, güzellik, kaliteden hoşlanan. Sevgi dolu bir kişilik Erkekleri yakışıklı, kadınları çok güzel olan. Sosyal yönü güçlü, yeni fikirleri seven, hassas yaradılışta. Zevkleri için para harcamaktan çekinmeyen, bu yüzden zorlanan. Seyahat etmekten hoşlanan, yeni insanlarla tanışmaktan zevk alan Amaçları bir şekilde gerçekleştirebilecek şansa sahip olan.

3 Ekim – 13 Ekim
Başkaları tarafından her zaman ilginç, sıra dışı bulunan, çok çekici Özgürlüğüne düşkün, kurallarla çevrelenmekten hoşlanmayan. Sosyal ilişkilerini önemseyen, popüler ve girdiği ortamlarda farkedilen. Toplum içindeki yerini önemseyen, farklı bulunmaktan hoşlanan. Kararlarını kendi vermekten zevk alan ve bunda ısrar edebilen Günün yenilik anlamındaki tüm akımlarını takip eden, uygulayabilen.

14 Ekim – 23 Ekim
Fiziksel ve zihinsel anlamda hızlı ve aktif hareket edebilen Sözleriyle ilgi uyandırabilen, zekasıyla her türlü sorunun üstesinden gelebilen. Aşkta aşırı duygusallık yerine gerektiğinde mantığının sesine kulak verebilen Hislerini kağıda dökebilen. İşbirliğini önemseyen, etrafıyla uyumlu özel bir kişilik. Yenilikleri uygulamaktan hoşlanan, cinselliğine önem veren Cazibeli, aydınlık fikirleri olan, başarmaktan, gelişmekten, büyümekte hoşlanan.

24 Ekim – 1 Kasım
Kadınları oldukça çekici, Erkekleri karizmatik. Karşı cins üzerinde gayet etkililer Mistizm, bilinmeyenler konusunda meraklı ve bu yönde yetenekleri olabilen. Dönüşüm, değişim ve her türlü yenilikten hoşlanan. Bunun için gerekirse savaşabilen Sözleri keskin kendine güvenli. Doğruluktan hoşlanan. Disiplinli ve güçlü bir karakter. Gizliliklerine önem veren, başkalarının sırlarını kolayca öğrenebilen Güç ve kontrol kurmaktan hoşlanan, sözlerinin dinlenmesini isteyen.

2 Kasım – 11 Kasım
Oldukça duyarlı, Romantik ve tutkulu. İdeallerinden ödün vermeyen Hayal gücü yüksek fakat hayal ettiklerini hayatında uygulayabilen sezgileri yüksek. Aşkla büyümekten, gelişmekten hoşlanan. Aşkı için her türlü mücadeleye giren Başkalarının sorunlarına çare bulabilen, empatisi yüksek, yönlendirme gücü yoğun. Başkalarıyla yarışabilen, yüksek noktalara er veya geç gelebilecek güçlü bir karekter Derinlikten hoşlanan, iş olsun diye dost olmayan, dostuna gerçekten yardım edebilen.

12 Kasım – 22 Kasım
Oldukça etkileyici bir kişilik. Haksızlıklar karşısında her türlü mücadeleye girişebilen Dürüst ve doğrucu bir insan. Hakikatlerin ışığı altında ilerlemekten yana olan. Toplumsal vizyonu yüksek, girdiği ortamlarda çekiciliği, duruşuyla kolayca ilgi uyandıran Gayet şanslı. Sezgileri inanılmaz güçlü olacakları hissedebilen. Herhangi bir durum ve olayın ardından kolayca toparlanması bilen. Empati yeteneği güçlü Altıncı duyusu çok yüksek. Önsezileri inanılmaz kuvvetli. Vatanına, ailesine çok düşkün biri.

23 Kasım – 1 Aralık
Ahlaki özellikleri son derece güçlü. İnanışı, özgüven duygusu gelişmiş, dürüst kişilerdir Geniş görüşlü, vicdanlı, değerlerine önem veren, yüksek eğitimden hoşlanan. İyimser, öngörüşleri doğru çıkan. Gezgin bir ruh, yaşamı derinlemesine yaşamaktan hoşlanan Aşkta bağlanma duygusu fazla yüksek olmasa da, sevdiklerine düşkün ve onları koruyan. Başka insanları bilgisiyle, zarafetiyle büyüleyen. Yol gösteren abilik ablalık yapabilen İnsancıl, açık fikirli. Etik değerlere ve kanunlara saygılı. Fazla para harcamayı seven.

2 Aralık – 11 Aralık
Çok cesur. İnanmadığı hiçbir şeyi kabul etmeyen. Savaşma dürtüsü yüksek Haksızlıklara boyun eğmeyen amaca yönelik hareket edebilen. Gayet bağımsız zincirlere tahammül etmeyen. Kimsenin lafıyla hareket etmeyen Sadık ve oldukça fedakar. Söz verdiği zaman mutlaka yerine getiren. Aktif, hızlı ve gözü pek. Cinselliği güçlü, tutkulu, girişimci, istediği kişiye elde edebilen Kimi zaman oldukça sabırsız, aceleci davranabilen. Rekabetçi, oldukça tutkulu.

12 Aralık – 21 Aralık
Kişilik sahibi, bilgisiyle, tecrübeleriyle insanları kolayca etkisi altına alabilen Vizyonu güçlü, sezgi gücü yüksek, anlamaktan, keşfetmekten zevk alabilen. Duygularını kontrol edebilen, sevilmek ve ilgi görmekten fazlasıyla hoşlanan Aşkta kendi isteklerine düşkün. Çekiciliğiyle karşı cins üzerinde fazlasıyla etkili olan. Yanılmaktan hiç hoşlanmayan. Sanata ve yeni gelişmelere açık. Kendini gayet iyi koruyan Yenilgilerden yılmayan, gururlu ve kendini geliştirmesini bilen, hakimiyet kurabilen.

22 Aralık – 31 Aralık
Sorumluluk sahibi, ne istediğini bilen, doğru ve yerinde kararlar alabilen bir kişilik Disiplinli bir çaba ile her türlü güçlüğün üstesinden gelebilen. Sadık ve güvenilir. İç gözlem gücüne sahip, yavaş ve emin adımlarla ilerlemekten yana olan Koşullar ve şartlara göre kendini ayarlayabilen uçarılıktan asla hoşlanmayan. Aşkta güven, saygı ve sevgiye değer veren. Oldukça tutkulu, sevdiğine sahip çıkan Liderlik gücü yüksek, organize, iş hayatında parlayabilen. Bazen karamsar olabilen.

tarot kartları – deli kartı

Dağlık bir yörede, genç bir adam, uçuruma doğru yürüyor. Önündeki uçurumu görmezlikten gelen bu genç adamın omzunda ucunda bir dağarcık asılı olan bir sopa vardır. Sol elinde ise, özgürlüğü sembolize eden bir gül bulunur. Deli, Tarot’un en önemli kartlarındandır. Yeni doğmuş bir çocuk gibidir, dünyaya saf, masum ve habersiz olarak gelmiştir, hâlâ şuursuzdur. Peşinde koştuğu kelebeğin izinde, ahdini arar. Deney için gereksinmelerini, toplumun her alanında ve düzeyinde bulmaya çalışır. Ama alışılmışlığın dışındadır. O, bir avaredir, düzenli ve organize yaşamın dışına çıkar, gider. Kendi yolunda giderken, kuralları ve tabuları dinlemez. Çılgınca hareket eder ve dehasının kaynağını da yanında taşır. Başlarda, kabul edilmez ve sevilmezken, sonradan toplumu bütünleyen bir hale dönüşür. Deli, yeni başlangıçtan n, yeni dönüşümlerin, yeni yaşamların müjdecisidir. Öğrenmek isteyen bir çocuk gibi, tehlikenin her türüne âdeta koşarak gider. Tarot’un Joker’i Enkarnasyon sezgileri ile, umutla kelebeğini kovalar durur. Sezgi gücü sayesinde, gizemli boyutlara rehberlik eder. Ruhsal olarak, coşkulu, neşeli ve keyiflidir. Zorluklan, problemleri, ikilemleri ancak ima yolu ile ortaya koyar. Henüz bütünleşmediği için, eylemlerinden sorumlu değildir. Yaşam yolunun dışında bulunmayı sever, yaşamın içine kelebeğinin sayesinde girer. Deneyimleri ve yanlıştan, ikilemler halindedir. Hatalarının, kendisini esarete düşüreceğini düşünerek, daima ileriye doğru koşar. Yanında yani, dağarcığının içinde hep anılarını taşır ve onları hep ileri sürer.Böylece kaybettiklerini yeniden kazanacağını sanır. İlkel bir saflık ve masumiyettedir. Elindeki çiçek, bir diğer anlamda, ruhudur, bu şekilde ilahiliğin bir parçası onun hep yanındadır. Sezgisi ile, bu ilahi ışık birleştiğinde ileriye dönük yargılan güçlenir ve kesinleşir. Deli, ters konumda bilinen Joker kartının fonksiyonunu görür yani her şeyin, her kavramın, her düşüncenin yerine kullanılır. Önceleri, tüm kaosların ve anarşilerin savunucusu ve lideridir ama uyandıktan sonra, bunun böyle olmaması gerektiğini anlar, sadece deney kazanmıştır.

Kehanet anlamı: Beklenmeyen olaylar ve etkileri gösterir, bu durumda eldeki güç kullanılmalıdır. Yaşamsal önem taşıyan bir seçim. Dikkatsizlik, kaygısızlık, kader çarkının yeni bir aşaması, yolculuklar ve israf.

Ters anlamı: Yanlış seçim, ihmal, bozulma ve dağılma, gelişmenin engellenmesi, zorlayıcı olaylar ve önemsenmeyen olayların ana problemler haline gelmesi.

images (21)